Grabowski: Polonia to zespół wzmocniony i budowany pod 1 ligę

Już w najbliższą niedzielę dojdzie do długo wyczekiwanego starcia ze Stomilem Olsztyn, które zainauguruje wiosenną kampanię „Czarnych Koszul” o awans do I ligi. O swoich zapatrywaniach na ten pojedynek, a także sytuacji kadrowej w obozie rywala, na łamach oficjalnego portalu „Dumy Warmii”, wypowiedział się dziś trener olsztynian Szymon Grabowski.

Mimo, że szkoleniowiec Stomilu sam okres zimowego okresu przygotowawczego ocenia pozytywnie, to nie ukrywa jednak, że pojawiły się elementy, które w tym czasie nieco pokrzyżowały jego zespołowi szyki… Myślę, że praca, którą założyliśmy, została wykonana w stu procentach, chociaż były momenty, w których musieliśmy modyfikować plan, jeśli chodzi o bazę treningową, rywali w sparingach. Na pewno nie był to spokojny okres, w którym wszystko szło po naszej myśli, ale suma summarum praca wykonana przez zawodników była na dobrym, bardzo dobrym poziomie. Fajnie by było, gdybyśmy przełożyli to na ligę i z przytupem weszli w rozgrywki wiosenne. 

Jednocześnie z wywiadu możemy się dowiedzieć, że na ten moment Stomil przystąpi do starcia z Polonią w optymalnym składzie: Na tę chwilę nikt nie zgłasza żadnych urazów. Zobaczymy jeszcze jakie sprawozdanie trafi do nas od fizjoterapeutów. Natomiast obecnie wszyscy są gotowi do gry. 

Na ciekawie zadane pytane o to jak jego zdaniem na przestrzeni ostatniego półroczna zmieniły się Stomil i Polonia, trener Grabowski odparł z kolei: Pewnie można byłoby dużo rozmawiać, jeśli chodzi o Stomil. O Polonii nie chciałbym się mądrzyć, bo analiza rywala jeszcze przed nami, wiedzę o poszczególnych rywalach będziemy uzupełniali przed startem rozgrywek. Polonia mówi otwarcie, że ich miejsce jest wyżej i już chcą atakować 1. ligę, także jest to zespół wzmocniony i budowany pod 1. ligę. Zdajemy sobie sprawę, że musimy się przygotować, że pierwszy mecz w 2023 roku będzie z drużyną, która ma wysokie aspiracje. 

Źródło: własne/stomilolsztyn.com

Author: Tomas86

Nie lubię lania wody. Moja maksyma to: "krótko, zwięźle i na temat" :-)

Dodaj komentarz