Broń Radom ogrywa w sparingu Polonię

Poloniści, w drugim rozegranym dziś meczu kontrolnym, zmierzyli się z Bronią Radom. „Broniarze” zajmują dopiero 12 miejsce w III lidze, ale dziś zdołali pokonać Polonię 2:1.

Łukasz Piątek

Pierwsza połowa kompletnie nie wyszła polonistom. Do przerwy było już 2:0 dla rywali z 3 ligi. Rywale wyszli na prowadzenie już w 11 minucie. Po wrzutce z lewej strony jeden z broniarzy skierował głową piłkę do bramki. Nasz zespół mógł wyrównać 10 minut później. Niestety pojedynek z bramkarzem przegrał Maciej Radaszkiewicz. W 30 minucie Broń podwyższyła prowadzenie. Po prostopadłym podaniu rywal był sam na sam z bramkarzem i nie pomylił się. Kilka minut przed przerwą prowadzenie gości mogło być jeszcze wyższe. Broń przejęła piłkę w naszym polu karnym, ale strzał był za mocny. Po 1 połowie było 2:0 dla gości.

W drugiej części Broń nie dołożyła już kolejnych goli, ale Polonia zdobyła tylko jedną bramkę, więc dorobek gości z pierwszej połowy był wystarczający, aby dzisiaj wygrać. Dla Polonii jednego gola strzelił Łukasz Piątek. Wykorzystał on dobre dogranie z lewej strony Pawła Tarnowskiego. Nasz zespół miał jeszcze kilka okazji w końcówce, ale większość zakończyła się niecelnym uderzeniem. Goście wygrali 2:1.

11.02.2023 r., OSiR Warszawa Bemowo
Polonia – Broń Radom 1:2 (0:2)
bramki: Łukasz Piątek 66

Polonia: Jakub Lemanowicz – Adam Smulski, Jan Majsterek, Filip Balcewicz – Bartosz Biedrzycki, Łukasz Piątek, Piotr Marciniec, Jakub Wawszczyk – Marcin Kluska, Maciej Radaszkiewicz (62. Junior Radziński), Nikita Vasin (62. Paweł Tarnowski)

18 thoughts on “Broń Radom ogrywa w sparingu Polonię

1. Tragiczna pogoda, nieciekawa gra naszych, dramatyczne obrony Lemana. Radaszkiewicz mocny w pojedynkach,szybki, ale Vasin ciągle na asyście nieskuteczny. Wawszczyk poważnie ucierpiał w kolano,medyk pomagał ale w końcu wszedł po 2 minutach. Mecz intensywny. Zbyt duża ilość niedokładnych przyjęć piłki, moim zdaniem w dużym stopniu przyczyniła się do przegranej.

2. Jestem mocno zaniepokojony dzisiejszymi występami Polonii. Remis z Świtem i porażka z Bronią. ja rozumiem że boisko, że pogoda, że wiatr ale dramatyczna gra i skuteczność – już nie. Nie widzę powodów do optymizmu. Czasu nie ma.

3. Czy jest powód do zmartwień ?
    Nie wiem bo meczu nie oglądałem. Trener wymieszał skład – gdyby wybrał tych najlepszych do pierwszego meczu pewnie wygrałby wysoko że Świtem i wyżej przegrał z Bronią.
    Widać że ze Świtem bramkarz i obrona to przyszły wyjściowy skład. W środku Haberek może tak a może nie i wróci na lewego stopera. Za to zabrakło Marcińca.
    Aftyka raczej ustąpi miejsca Biedrzyckiemu – zresztą wahadla nie będą katowane po 90 minut i będą się wymieniać.
    Tak samo jak gracze ofensywni za Fidziem.

Stąd rwać szat przed meczem że Stomilem nie ma co.

4. Przecież te sparingi są w ogóle niemiarodajne.
    Latem, przed startem drugiej ligi graliśmy mecz z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i on w porównaniu do wczorajszych występów był ze 3 razy gorszy, a w lidze jakoś ostatecznie poszło.

Składy całkowicie wymieszane, więc bez sensu oceniać jest grę czy niedokładność. Prawdziwy sprawdzian będzie 26 lutego ze Stomilem. Chociaż myślę, że to będzie trudny mecz. Odpalić powinniśmy tak jak i w poprzedniej rundzie, po 2, 3 meczach 🙂

5. Biorąc pod uwagę, ile punktów zgubliśmy jesienią, w meczu ze Stomilem musimy wygrać. Przyda się też wygrana na początek z psychologicznego punktu widzenia … Czy kibicowską ze Stomilem mamy zgodę, czy kosę? Przewidujemy jakieś nieprzyjemne sytuacje na tym wyjeździe zorganizowanej grupy kibiców?

6. Mnie cieszy dobry występ i asysta Pawła Tarnowskiego, który został niedawno pozyskany do rezerw. Wygląda jednak na to, że bardzo by się przydał w pierwszej drużynie. Pierwszy występ z asystą zaliczyć należy do udanych. Brawo Tarnowski!

1. A mnie matwi ze takich Tarnowskich moze byc kilku w 3/4 lidze tylko my wogle nie sprawdzamy zawodnikow jak inne druzyny ..a tu przychodzi chlopak do rezerw sam bo go Olczak naciagnol a on sie wyruzna nia tle naszych orlow z jedynki …..i wcale by mnie to nie irytowalo gdyby druzyna stwarzala sytuacje i padalo by duzo bramek z teoretycznie slabszymi druzynami z nizszych lig a to totalna klapa jak na dzis a nasz najlepszy napastnik zero bramek w calym okresie przygotowawczym z druzynami z nizszych lig…to teraz za dotknieciem czarodziejskiej ruzdzki bo przetasowaniu moze jednego moze dwoch zawodnikow zaczniemy strzelac ..oby.
      Taka Bron umie sprowadzic amatora z ameryki jamajczyka za darmo bez ekwiwalentu i on sie wyruznia na tle naszych zawodowych obroncow i wali nam bramke a my czekamy az sie zwolni znane nazwisko …pisalem to pare razy ze trener nie umie wylawiac z nizszych lig lub jak Bron amatora z zagranicy tylko czeka az Prezes zaplaci za gotowca i to mi sie nie podoba bo dobrze wie ze mamy problem strzelac bramki nawet z druzynami z nizszych lig.

7. Czym nadzwyczajnym wyróżnił się Paweł Tarnowski?
    Będąc na sparingu nie zauważyłem przez te około 30 minut nic nadzwyczajnego. No może poza tym, że ma więcej świeżości, bo nie miał okresu przygotowawczego.
    Porównywanie zawodnika, który jest świeży, do zawodników, którzy są po mega ciężkim okresie przygotowawczym jest absolutnie bez sensu. Oczywiście niech gra jak najlepiej i przynosi dam dużo radości.

Po awansie do drugiej ligi słyszało się, że należy wymienić pół składu, bo zawodnicy grający w 3 lidze są za słabi na drugą. Teraz nagle mamy sprowadzać zawodników z trzeciej ligi, bo będą się wyróżniać i mają nam nagle zapewnić awans do pierwszej ligi? Gdzie tutaj logika?
    Mamy spokojnie skład na pierwsze dwa miejsca.

Dalej nie rozumiem jak można wyciągać jakiekolwiek wnioski po takich sparingach jak się odbyły. W meczu z Bronią w obronie zagrał: Balcewicz, Majsterek i Smulski. Przecież oni przez całą rundę nawet na boisko nie wyjdą, z całym szacunkiem dla nich 🙂 Trener sobie sprawdza różne rzeczy, a ludzie traktują sparingi, jak świętość i liczą na niesamowitą grę. A najlepsze, że niektórzy chcą traktować miarodajnie sparing z Motorem Lublin, który będzie trwał 3 godziny 🙂 Błagam

8. Alez tu kazdy ma prawo wyrazac swoje opinie po to ta strona istnieje..
    Tarnowski zaliczyl asyste wiec sie wyroznil ale on to byl tylko przyklad i wcale nie mialem na mysli ze on powinien trafic do jedynki …swiezosc jusz dawno powinna byc do ligi zostalo dwa tygodnie jak jej teraz nie ma to cos w przygotowaniach bylo nie halo to kazdy wie kto gral lub gra w pilke.. rotacja z selekcja jusz jest zakonczona i moze bedzie jak pisalem jedna lub dwie roszady to normalne
    Lamentu nie ma z mojej strony itrenera nawet nie wspomnialem nigdy zeby zwalniac po prostu widze nie moc strzelecka i to moim zdaniem powinno byc czwiczone i na to powinien isc nacisk po to moim zdaniem zostali dobrani sparingparterzy z nizszych lig a jak do tej pory nie widze odblokowania tego tez nie widze szukania jakiejs perelki ktora by mogla pomoc w awansie bo takie sa ambicje i otym pisze…nie wszyscy mosza miec takie same zdanie jak ty ktore szanuje ale mam inny poglad.

9. Nie no jasne, warto wyrażać swoje opinie 😉 Nie chodziło mi o to, żeby tego nie robić.

Grałem w piłkę blisko 18 lat i nie rozumiem po co ma być forma na dwa tygodnie przed ligą? Niech ta forma będzie na 26 lutego. Ba, nawet jak przyjdzie tydzień później to nic się nie stanie. Nie ma i nie będzie w tej lidze drużyn, które wygrają wszystko.

Sparingpartnerzy są tacy jacy są, bo pierwszo ligowcy od tego weekendu zaczęli ligę. Poza tym nie do końca jest sens grania z pierwszoligowcem, jak wychodzą oni zazwyczaj testowanymi zawodnikami. Wtedy wychodzi na to samo, jakby się grało z trzecioligowcem 🙂

Jestem spokojny o naszych napastników w lidze.

1. 19polonia11
      Widziałeś drugi sparing czy pierwszy też ?
      Ja rozumiem, że w drugim skład był częściowo słaby (głównie obrona) ale Broń Radom to nie czołówka 3 ligi ale raczej dół. A ligę zaczynają jeszcze później – więc też nie byli w gazie.
      Obyś miał rację ale bramek strzelamy mało . Fidziukiewicz jezeli na wiosnę nie będzie walił bramek jak jesienią może być różnie. A my chyba walczymy o awans (baraże są realniejsze jak sądzę).
      Wszystko racja co piszesz ale ….. inni drugoligowcy jakoś na papierze wyglądają lepiej .

2. @Newbojkot
      Widziałem zarówno pierwszy jak i drugi sparing.
      Widziałem też zeszłoroczny sparing z Pogonią Grodzisk. I jak sobie porównam, to te dwa mecze z weekendu w porównaniu do tamtego to były świetne widowiska A jakby nie patrzeć później jakoś w tej lidze graliśmy i 3 miejsce zajmujemy, więc jak widać ten sparing pół roku temu miarodajny nie był. Tak samo i te nie są w żaden sposób miarodajne.
      Zespół pracuje w przerwie zimowej nad tym, co według sztabu nie wychodziło wiosną. Może dlatego nie strzelamy bramek, bo zawodnicy skupiają się nad realizacją tego, co od trzech miesięcy próbują osiągnąć na treningach 🙂 Sparing jest po to, żeby próbować i stawać się lepszym, a nie za wszelką cenę wygrywać. Niech zwycięstwa przyjdą w lidze.

O strzelanie bramek jestem spokojny, jest dość duża konkurencyjność i zawodnicy na pewno będą chcieli pokazać, że zasługują na miejsce w składzie.
      Ze zdrowym Michalskim i Marcińcem jestem bardzo spokojny o ilość sytuacji, które będziemy stwarzać sobie w czasie meczów.

Czy ja wiem czy te drużyny są takie mocne na papierze? Liga zweryfikuje

10. Dzięki, nie ma to jak naoczny świadek.
    Ja BARDZO liczę na Michalskiego ( moim zdaniem piłkarz na 1 ligę a takich nie mamy zbyt wielu).
    Oby Radaszkiewicz był wartościowym zmiennikiem Fidziukiewicza . W końcu ma optymalny wiek, chce jeszcze coś osiągnąć i zagrać na poziomie 1szo ligowym.
    Nie wiem czy Piatek jeszcze będzie na 1szy skład (wiek robi swoje) . Skład niby mamy dobry ale konkurencja sie mocniej wzmocniła. Aftyka – też chyba nie przyszedł na obcinanie kuponów (oby, ale jakoś mam wątpliwości). Bajdur – wciąz mnie nie przekonuje.
    Tym niemniej nasza 2 linia jest chyba najmocniejsza w przekroju całej drużyny.
    Pozyjemy, zobaczymy.

11. Michalski w formie może wnieść bardzo dużo dobrego.
    Radaszkiewicz wygląda na bardzo zdeterminowanego, żeby się pokazać. Fakt, zmarnował dość dobrą okazję, ale myślę, że będzie z niego pożytek.
    Faktycznie Łukasz może całe 90 minut nie dać rady trzymać poziomu. Jednak uważam, że też może wnieść dużo dobrego. Może dobrą opcją byłoby wystawianie go na podmęczonego przeciwnika, bo potrafi wziąć piłkę i rozegrać ją naprawdę fajnie.

Aftyka jakoś nie rzucił mi się za mocno w oczy, więc ciężko coś mi powiedzieć.
    Bajdur jest mega walecznym zawodnikiem i myślę, że też może coś dobrego wnieść. Ogólnie trener ma w czym wybierać w środku.

Ja wierzę, że będzie dobrze. Bądźmy z drużyną i cieszmy się w połowie roku z awansu 😀 Tego sobie życzmy

12. Obys byl prorokiem ,my wszyscy wierzymy w awans ,ale ilosc zdobywanych bramek mnie osobiscie smuci z tym potecjalem co mamy..a Fudzio to niech idzie do jakiegos czarodzieja zeby go odblokowal.
    Swiezosc sie lapie przynajmniej dwa tygodnie przed startem ligi zeby sie zgrac i jusz pracowac nad taktyka bo w kazdej druzynie zawsze wieksze lub mniejsze rotacje zawodnikow nastepuja ..to jusz powinny byc ostatnie szlify i poprawa niedociagniec i koncentracja nad tym co szfankuje a nie zeby nogi byly ciezkie to i owszem powinno miec miejsce ale w styczniu a nie teraz teraz nie jest jak bylo kiedys ze przerwa zimowa/przygotowania trwalay 4 miesiace

13. Ale drużyna trenuje conajmniej 5 dni w tygodniu 🙂 I zapewne trener wie, kto i gdzie będzie grał.
    Z jakiegoś powodu sztab ustawił dwa sparingi jednego dnia. Dzięki temu każdy miał możliwość pogrania.
    Świeżość mają złapać na 26 lutego, a nie teraz. Nie rozumiem po co im ta świeżość na 2 tygodnie przed rozgrywkami 🙂
    Ja jestem spokojny o sposób przygotowania i o formę naszych zawodników w tej rundzie.