Pomocnik Puszczy Niepołomice wzmocni Polonię?

Po odejściu Kacpra Górskiego, Szymona Jarosza i wypożyczeniu Filipa Araka, najprawdopodobniej wreszcie doczekamy się pierwszego tej zimy wzmocnienia. Według portalu dziennikpolski24.pl – testy motoryczne w Polonii ma przejść pomocnik pierwszoligowej Puszczy Niepołomice Grzegorz Aftyka.

Grzegorz Aftyka

W rundzie jesiennej 24-letni wychowanek Energetyka Gryfino rozegrał 5 gier w Fortuna 1 Lidze oraz jedno spotkanie w ramach Fortuna Pucharu Polski. Łączny bilans Aftyki na zapleczu Ekstraklasy (w barwach wspomnianej Puszczy, a wcześniej Wigier Suwałki), to 58 meczów, 1 bramka i 8 asyst.

Co ciekawe, potencjalny nabytek „Czarnych Koszul” miał już okazję trzykrotnie zagrać przeciwko Polonii, tj. w sezonach 2017/2018 oraz 2018/2019, reprezentując wówczas barwy rezerw warszawskiej Legii.

Źródło: własne / dziennikpolski24.pl

Author: Tomas86

Nie lubię lania wody. Moja maksyma to: "krótko, zwięźle i na temat" :-)

3 thoughts on “Pomocnik Puszczy Niepołomice wzmocni Polonię?

 1. I no dobrze, tylko nie rozumiem, zubożyliśmy obronę a sprawdzamy pomocnika ?
  Ale spokojnie jest jeszcze sporo czasu. Obyśmy znaleźli obrońcę i napastnika z prawdziwego zdarzenia. A o to nie będzie łatwo. Ja wiem że np. Tomek Wełna jest super ale kontuzje i …. wiek .
  A brak obrony zaważył nam w ostatnich meczach aż za bardzo.

  1. Czy zubożyliśmy to nie jestem pewny, bo Chojczak i Arak to nie mieli szans na grę. Na ten moment mamy po dwóch na pozycję: Wełna-Haberek / Grudniewski-Majsterek / Mikołajewski-Balcewicz. Nie wygląda to źle. Może też zagrać Pazio od biedy.

   Aftyka to propozycje na wahadło. Tu może przydać się wzmocnienie, bo Pazio ma już swój wiek, a Wawszczyk to tak raczej średnio grał. Fadeckiemu też przydarzały się słabsze spotkania. Pieńkowski wraca po ciężkiej kontuzji, więc może dopiero w połowie rundy będzie zdolny.

 2. Pewnie się nie znam ale ja tam u nas tych wahadłowych za bardzo nie dostrzegam. Nie wiem czy Aftyka rozwiąże ten problem. Na pewno potrzebujemy napastnika i to porządnego bo jakoś na Pieczarę z całym szacunkiem i podziękowaniem za wcześniejsze lata jakoś nie liczę.
  Czekamy, czekamy, pierwszy sparing w tym tygodniu ?

Dodaj komentarz