Teodorczyk zakończył karierę

W wieku zaledwie 31 lat piłkarską karierę postanowił zakończyć były napastnik „Czarnych Koszul” i reprezentacji Polski Łukasz Teodorczyk. Wychowanek Wkry Żuromin, a ostatnio związany  z włoską LR Vizenza o swojej decyzji poinformował dziś za pośrednictwem Instagrama.

Nadszedł dzień, o którym myślałem bardzo długo. Długo tez czekałem, żeby się z tym pogodzić i pewnie jeszcze trochę mi to zajmie. Chciałbym napisać kilka słów kibicom, ludziom związanym z piłką i bezpośrednio ze mną. Ostatnie lata nie wyglądały tak jak chciałem, więcej czasu spędziłem w gabinetach niż na boisku. Próbowałem, walczyłem, jednak moje ciało nie współpracuje z głową, charakterem i nie chce dać 100%. Kiedy nie mogę dać z siebie wszystkiego to nie zaczynam, wiec muszę skończyć. Dziękuję wszystkim dobrym ludziom, których spotkałem na swojej drodze. Piłka dała mi nowe życie. Dała mi wszystko, bo gdy zaczynałem jako młody chłopak z małej miejscowości nie miałem nic, oprócz marzeń. Bardzo ciężko pracowałem na to, co udalo mi sie osiągnąć, przeżyć, zobaczyć… na to jakim jestem człowiekiem i na to, w którym miejscu się znajduję. Pewnie trochę młodych osób to przeczyta, więc kieruję kilka słów również do Was. Jeżeli nie masz nic, to nie czuj się gorszy! Nie daj sobie wmówić, że nic nie osiągniesz! Głowa do góry, zaciśnij zęby i walcz o swoje marzenia. Mi się udało, więc każdemu z Was może. Zawsze byłem prawdziwy, byłem sobą i taki pozostanę. Do zobaczenia!  – możemy przeczytać na instagramowym profilu popularnego „Teo”.

Przypomnijmy, że 19-krotny reprezentant Polski trafił na K6 ze wspomnianej Wkry Żuromin w przerwie zimowej sezonu 2009/2010, reprezentując Polonię aż do końca rundy jesiennej sezonu 2012/13, po której przeniósł się do Lecha Poznań. Finalnie w barwach „Czarnych Koszul” zaliczył w tym czasie 32 spotkania w których zdobył 10 bramek i zanotował 7 asyst.

 

Z zachowanych materiałów o Teodorczyku w Polonii ostały się:

I te bardziej humorystyczne:

Na koniec dwa gole „Teo” z debiutanckiego meczu kadry z Rumunią (4:1). Warto dodać, że dwa ostatnie trafienia polonisty w meczu seniorskiej reprezentacji Polski.

Author: Tomas86

Nie lubię lania wody. Moja maksyma to: "krótko, zwięźle i na temat" :-)

3 thoughts on “Teodorczyk zakończył karierę

Dodaj komentarz