Podsumowanie weekendu w CLJ (12-13.11)

W miniony weekend  doczekaliśmy się przełamania zespołu u-17. Poloniści po 11 meczach bez wygranej wreszcie zdobyli 3 punkty. Niestety gorzej było w CLJ u-15 i u-19, obydwa zespoły przegrały.

Jan Piasek

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Raków Częstochowa 3:4 (0:2)
bramkiJan Piasek 51, Jakub Domański 70, Oliver Zabrzeski 90

Mały dołek złapał zespół u-19. Czwarty raz z rzędu Polonia nie potrafiła wygrać, porażka z Rakowem była też drugą porażką z rzędu. Był to też piąty mecz z rzędu bez wygranej na własnym boisku. Spotkanie od początku źle się układało, do przerwy goście prowadzili 2:0. Drugą część poloniści zaczęli bardzo dobrze, szybko strzelili gola kontaktowego, ale 3 minuty później było już 3:1. Ostatecznie Raków wygrał 4:3. W efekcie Polonia jest już dziewiąta i teraz znacznie bliżej jest strefy spadkowej niż pierwszego miejsca.

W najbliższej kolejce bardzo ważne spotkanie. Polonia gra na wyjeździe z dwunastym Śląskiem Wrocław. Potrzeba zwycięstwa, żeby uciec od strefy spadkowej.

***

CLJ U-17: Widzew Łódź – Polonia Warszawa 0:2 (0:0)
bramki: Marcel Adamczyk 46, Sebastian Grzyb 77

Długo trzeba było czekać na wygraną Polonii w CLJ u-17, ale wreszcie się udało. Poloniści na wyjeździe pokonali Widzew Łódź, który miał 10 pkt. przewagi. Obie bramki padły w drugiej połowie. Był to też trzeci mecz z rzędu bez porażki, więc można mówić o pewnym światełku w tunelu. Dzięki zwycięstwu udało się opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

Teraz przed polonistami trudne zadanie. Nasz zespół zagra u siebie z AKS-em SMS Łódź. Rywal zajmuje 6 miejsce. Dokładny termin spotkaniu nie jest jeszcze znany.

***

CLJ U-15: Varsovia Warszawa – Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

Niestety młodzi poloniści przegrali drugie spotkanie z rzędu. Tym razem lepsza okazała się Varsovia. W efekcie „Czarne Koszule” spadły na 6 pozycję. Niemniej przewaga nad strefą spadkową jest duża i wynosi 9 pkt.

W ten weekend nie będzie łatwo przełamać serię porażek. Polonia zagra u siebie z liderem – Legią Warszawa. Na wyjeździe było 1:1. Spotkanie najprawdopodobniej zostanie rozegrane w sobotę o 11:00, ale termin może ulec zmianie.

1 thought on “Podsumowanie weekendu w CLJ (12-13.11)