Smalec ponownie menadżerem miesiąca!

W podsumowaniu minionego miesiąca w II lidze, tygodnik Pikała Nożna wybrał Rafała Smalca trenerem października.  Jest to już drugie wyróżnienie w tym sezonie dla naszego trenera. Również we wrześniu „Piłka Nożna” wybrała Smalca menadżerem miesiąca. 

Polonia Warszawa zaczęła przygodę z II ligą od falstartu. Czarne Koszule nie tyle grały źle, co miały niewyobrażalnego pecha. Niefart musiał się jednak kiedyś skończyć. Każdy tydzień pracował na korzyść Polonii. Trener Smalec umiejętnie wprowadził nowych piłkarzy do drużyny, która wygrała III ligę. W pierwszej rundzie Polonia przegrała tylko raz, na inauguracje w Siedlcach. Kolejne 17 meczy to 9 zwycięstw i 7 remisów.  Czarne Koszule pod wodzą utalentowanego szkoleniowca nie tylko są trudne do pokonania, ale i przyjemne do oglądania. Drużna Smalca tym się charakteryzuje, że ręka trenera jest widoczna nawet niewprawnym okiem. Rafał Smalec wprowadził Polonię do II ligi w dobrym stylu. W pierwszej rundzie Czarne Koszule prowadzone przez doświadczonego szkoleniowca przegrały niewiele meczów – podsumowuje „Piłka Nożna” wybór Smalca na trenera miesiąca.

Natomiast w jedenastce października „Piłka Nożna” umieściła trzech polonistów: Macieja Kowalskiego-Habereka„Nawiązał formą do najlepszych czasów, gdy z Górnikiem Polkowice wygrywał ligę”, – Łukasza Piątka –„Po tym jak prezentuje się na boiskach II ligi trudno uwierzyć, że ma 37 lat. Żywotnością mógłby obdzielić wielu młodzieżowców”, – Marcina KluskęO włos przegrał z Gordillo wyścig o tytuł piłkarza miesiąca. To mówi wszystko o jego październikowej formie – natomiast do jedenastki dublerów października z pośród zawodników „Czarnych Koszul” tygodnik wybrał: Michała Brudnickiego, Bartosza Biedrzyckiego i Michała Fidziukiewicza.

Jedenastka miesiąca października „Tygodnika Piłka Nożna”: Łukasz Budziłek (Motor Lublin) – Filip Kendzia (KKS Kalisz), Maciej Kowalski-Haberek (Polonia Warszawa), Adrian Jurkowski (Hutnik Kraków) – Łukasz Piątek (Polonia Warszawa), Rafał Król (Motor Lublin), Marcin Kluska (Polonia Warszawa), Krystian Lelek (Hutnik Kraków) – Piotr Giel (KKS Kalisz), Néstor Gardillo (KKS Kalisz), Piotr Kurbiel (Stomil Olsztyn)

źródło: własne / Tygodnik Piłka Nożna

Author: Robe6

5 thoughts on “Smalec ponownie menadżerem miesiąca!

Dodaj komentarz