Polonia drużyną września

– „Silne Czarne Koszule. Nikt nie punktował – i grał – tak dobrze jak Polonia Warszawa, która we wrześniu była niepokonana” – tak występy „Czarnych Koszul” w minionym miesiącu ocenił tygodnik „Piłka Nożna”, który wybrał Polonię drużyną miesiąca września.

Wojciech Fadecki

Poloniści w pięciu, wrześniowych spotkaniach odnieśli cztery zwycięstwa i zanotowali jeden remis. – „Beniaminek ze stolicy zaczął sezon przeciętnie. Polonia miała problemy w defensywie, karygodne błędy indywidualne kosztowały ją stratę kilku punktów. Z czasem dziury udało się załatać. Czarne Koszule mają potencjał, aby spędzić w II lidze tylko rok. Już latem Polonia napinała muskuły na rynku transferowym. Ruchy klubu były konkretne i jednoznacznie wskazujące na aspiracje. Trener Smalec narzekał na krótki okres przygotowań do nowej ligi, ale poradził sobie z tym problemem” – podsumowuje „Piłka Nożna”.

Tygodnik Piłka Nożna wybrała również czterech zawodników Polonii, do jedenastki miesiąca a trenera „Czarnych Koszul”, menadżerem miesiąca – Rafał Smalec przed przybyciem do Polonii pracował w Unii Skierniewice. Pod jego wodzą team z województwa łódzkiego wypracował własny styl – pomimo przeciętnego budżetu za czasów Smalca stali się czołową siła III ligi, drużyną groźna dla wszystkich. Jego dobra praca w Skierniewicach została doceniona w Warszawie. Po kolejnym nieudanym podejściu do awansu postanowiono zmienić trenera. Wybór padł na Smalca. Jego pierwszy sezon zakończył się wyczekiwana promocją do II ligi, a drugi może zostać zwieńczony kolejnym sukcesem” – ocenia „Piłka Nożna”.

W jedenastce miesiąca „Piłki Nożnej” znaleźli się: Wojciech Fadecki„Strzelał, asystował, napędzał. Trener Smalec przestawił go na prawe wahadło i wszyscy na tym korzystają”Maciej Kowalski-Haberek – „Początek miał niemrawy, jednak z każdym meczem grał coraz lepiej. Obecnie przypomina swoją najlepszą wersję z czasów, gdy wraz z Górnikiem Polkowice dominował w lidze” – Łukasz Piątek – „trzymał druga linię Czarnych Koszul w ryzach” – i Michał Fidziukiewicz, który został również wybrany piłkarzem miesiąca – „Nie jest to najbardziej efektownie grający napastnik w II lidze, ale trudno odmówić mu zasług. Specjalista od gry w powietrzu był kluczowy w ofensywnej taktyce Polonii. Strzelił trzy gole, a do tego obecnością w polu karnym rywali ściągał na siebie wzmożoną uwagę. W poprzednim sezonie w barwach lubelskiego Motoru był królem strzelców rozgrywek. Jego letni transfer do sąsiedniego województwa był jednym z hitów. Nie jest powiedziane, że nie obroni tytułu króla strzelców”. – Natomiast Marcin Kluska został wybrany przez „Piłkę Nożna” do jedenastki dublerów minionego miesiąca.

Jedenastka Września II ligi tygodnika „Piłka Nożna”: Oskar Pogorzelec (Kotwica Kołobrzeg) – Wojciech Fadecki (Polonia Warszawa), Jakub Tecław (Stomil Olsztyn), Maciej Kowalski-Haberek (Polonia Warszawa) –  Mateusz Klichowicz (Wisła Puławy), Łukasz Piątek (Polonia Warszawa), Shun Shibata (Stomil Olsztyn), Szymon Gołuch (GKS Jastrzębie) – Michał Fidziukiewicz (Polonia Warszawa), Maciej Firlej (Znicz Pruszków), Adrian Paluchowski (Wisła Puławy)

źródło: własne / Tygodnik Piłka Nożna

Author: Robe6

6 thoughts on “Polonia drużyną września

 1. Czyli jak sie dogadaja to za 6 lat bedzie stadion i najpierw parkingi i biurowiec dla miejskich dzialaczy czyli dokladnie odwrotnie od tego co mialo byc …musza gdzies biura urzednikom zrobic dlatego jest klimat i akceptacja miasta potem nawet jak wybuduja dzierzawy jak legia ma nie bedzie tylko walna cene taka ze SPONSOR SIE ZWINIE A BIURA DLA URZEDNIKOW MIEJSKICH ZOSTANA CWANO TO WYMYSLILI .

  1. Jest to może gdzieś rozpisane kto jest kim w tym procesie inwestycyjnym ?
   1. Miasto – inwestor (daje część finansowania) plus czerpie korzyści z najmu powierzchni komercyjnych
   2. Partner prywatny – dokłada pozostałą kwotę inwestycji, na czym zarabia ? Bo nie wierzę że tylko na tych parkingach.
   3. Polonia – użytkuje część sportową. W jaki sposób rozlicza się z miastem i partnerem ?

Dodaj komentarz