Podsumowanie weekendu w CLJ (08-09.10)

Tak złego weekendu dla drużyn MKS-u nie było już dawno. Niestety wszystkie trzy zespoły występujące w CLJ przegrały swoje mecze. Co gorsza, dwa z nich odbywały się na Saharze.

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Zagłębie Lubin 3:5 (1:3)
bramkiAntoni Grzelczak 24, Kacper Włoch 52, Kacper Jakóbczyk 72

Kto w sobotę rano dotarł na Saharę, na pewno nie żałował. Spotkanie Polonii było bardzo emocjonujące. Zaczęło się dla naszego zespołu fatalnie. Już po 11 minutach rywale prowadzili 2:0. Polonia nie załamała się i próbowała odrabiać straty, rywal został mocno zepchnięty do defensywy. W 24 minucie udało się złapać kontakt z Zagłębiem. Antoni Grzelczak przejął podanie obrońcy do bramkarzy i w sytuacji sam na sam nie pomylił się. Niestety chwilę później różnica bramek znów zwiększyła się do dwóch, rywale łatwo rozklepali nasz zespół i strzelili gola. Polonia nie zwiesiła głów i w drugiej połowie ruszyła do odrabiania strat. Rywal został mocno zdominowany i w 72 minucie było już 3:3. Wydawało się, że czwarta bramka jest kwestią czasu. Polonia dalej atakowała, ale niestety była nieskuteczna. W końcu w 87 minucie Zagłębie wyprowadziło zabójczą kontrę, która skończyła się czwartą bramką dla gości. To jednak nie był koniec emocji. W doliczonym czasie „Czarne Koszule” były bliskie wyrównania po rzucie rożnym, nasz bramkarz świetnie uderzył głową, ale golkiper rywali jeszcze lepiej obronił. Chwilę później goście wyprowadzili kolejną kontrę, która zamknęła mecz.

Zdjęcie

Porażka kosztowała Polonię spadek na 5 miejsce. W najbliższej kolejce „Czarne Koszule” zmierzą się na wyjeździe z Cracovią, która na razie zdecydowanie rozczarowuje. Zamiast walczyć o czołowe lokaty, Cracovia znajduje się w strefie spadkowej z 8 pkt. na koncie. Początek meczu w niedzielę o 16:00.

***

CLJ U-17: Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa 6:1 (2:0)
bramkiMarcel Adamczyk 89

Niestety nie zmienia się sytuacja w CLJ u-17. Polonia przegrała kolejny mecz i znów bardzo wysoko. „Czarne Koszule” są już przedostatnie w lidze, tracąc 4 pkt. do miejsca, gwarantującego utrzymanie w lidze.

W sobotę kolejny ważny mecz przed polonistami. Na własnym boisku „Czarne Koszule” zmierzą się na Saharze z Resovią. Rywal zajmuje 11 miejsce, mając 6 pkt. przewagi. Jeśli nie uda się wygrać, Polonia może na długo zakopać się w strefie spadkowej. Początek w sobotę o 15:00.

***

CLJ U-15: Polonia Warszawa – AKS SMS Łódź 2:3 (0:0)
bramki: Karol Sokołowski 55, Antoni Chmielewski 63

Trwa delikatny kryzys zespołu u-15. Czwarty raz z rzędu nasz zespół nie był w stanie wygrać. Tym razem Polonia przegrała, lepszy okazał się AKS SMS Łódź. Porażka poskutkowała spadkiem na 5 miejsce. „Czarne Koszule” mają 4 pkt. nad strefą spadkową.

W sobotę o 12:00 poloniści zmierzą się na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Rywal plasuje się na 6 pozycji, mając 4 pkt. straty do „Czarnych Koszul”

1 thought on “Podsumowanie weekendu w CLJ (08-09.10)