Podsumowanie weekendu w CLJ (01-02.10)

W miniony weekend z bardzo dobrej strony pokazał się zespół u-19, który na wyjeździe bez większych problemów pokonał Jagiellonię. Nieźle poradziła sobie też drużyna u-15, która zremisowała na wyjeździe z Legią. Niestety kolejną porażkę zanotowali zawodnicy z CLJ u-17, których sytuacja w tabeli jest coraz gorsza.

Piotr Urbański

CLJ U-19: Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa 1:3 (0:0)
bramkiPiotr Urbański 50 i 75, Mateusz Paradowski 66

Spotkanie w Białymstoku zapowiadało się na ciężkie. Rywal zajmował drugie miejsce w tabeli. „Czarne Koszule” jednak poradziły sobie bardzo dobrze. Nasz zespół przeważał i zasłużenie wygrał 3:1, a mógł nawet wyżej, gdyby skuteczność w końcówce była lepsza. Dzięki zwycięstwu nasz zespół awansował na pozycję lidera, ale niektóre drużyny mają jedno spotkanie mniej rozegrane.

W najbliższej kolejce Polonia zagra u siebie z Zagłębiem Lubin. Nasz zespół można uznać za faworyta, rywal zajmuje dopiero 11 miejsce. Niemniej wygrał 2 ostatnie spotkanie, więc forma lubinian idzie w górę. Początek spotkania o w sobotę 11:00.

***

CLJ U-17: Polonia Warszawa – Escola Varsovia 1:5 (0:1)
bramkiMarcel Adamczyk 49

Mecz z przedostatnią drużyną w tabeli u siebie wydawał się być idealną okazję do odbicia się od dolnej części tabeli. Niestety spotkanie zakończyło się katastrofalnie. Polonia przegrywała do przerwy, potem zdołał wyrównać, ale później strzelili już tylko goście. Nasz zespół spadł na przedostatnie miejsce w tabeli (spadają 4 ostatnie drużyny).

W sobotę o 15:00 Polonia zagra z Jagiellonię na wyjeździe. Rywal zajmuje 5 miejsce, ma 12 pkt. przewagi nad naszym zespołem.

***

CLJ U-15: Legia Warszawa – Polonia Warszawa 1:1 (0:1)
bramki: Maksymilian Opaciński 2

Mecz z liderem dla Polonii rozpoczął się świetnie. „Czarna Koszule” prowadziły od 2 minuty. Niestety w drugiej połowie legioniści zdołali wyrównać i mecz zakończył się remisem.

W niedzielę o 17:00 na Saharze Polonia zagra z AKS-em SMS Łódź. Rywal zajmuje 2 miejsce, ale ma tylko 2 pkt. przewagi na polonistami.