Podsumowanie weekendu w CLJ (24-25.09)

To był wyjątkowo nieudany weekend dla zespół MKS-u występujących w CLJ. Kolejną porażkę zanotował zespół u-17, którego sytuacja w tabeli jest coraz gorsza. Przegrała niestety też drużyna u-15. Porażki udało się uniknąć tylko zespołowi u-19. Najstarsi zawodnicy zremisowali swoje spotkanie.

Franciszek Antkiewicz

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Escola Varsovia 1:1 (1:1)
bramkiFranciszek Antkiewicz 30

Mecz lepiej rozpoczęła Polonia. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 30 minucie za sprawą Franciszka Antkiewicza. Niestety rywale jeszcze przed przerwą wyrównali. W drugiej połowie bramki już nie padły. Sytuacja w tabeli pomimo straty punktów jednak nie pogorszyła się, bo drużyny nad Polonią straciły punkty. Do drugiego miejsca nasz zespół traci tylko 2 pkt.

W najbliższej kolejce bardzo ciężkie spotkanie. „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z drugą Jagiellonią Białystok. Początek spotkania w sobotę o 13:30.

***

CLJ U-17: ŁKS Łódź – Polonia Warszawa 2:0 (2:0)

Coraz gorzej wygląda sytuacja Polonii w CLJ u-17. Nasz zespół w 7 kolejce przegrał 5 raz. Tym razem „Czarne Koszule” musiały uznać wyższość ŁKS-u. W efekcie poloniści spadli na 13 miejsce.

W najbliższej kolejce ważny mecz dla Polonii. Nasz zespół zagra u siebie z Escolą, która zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Początek w sobotę o 11:00.

***

CLJ U-15: Polonia Warszawa – Escola Varsovia 2:3 (2:0)
bramki: Jan Gawarecki 31, Maksymilian Opaciński 39

Po 4 meczach bez porażki Polonia musiała uznać wyższość rywala. Do przerwy nic jednak tego nie zapowiadało. Po pierwszej części poloniści prowadzili 2:0. W drugiej połowie taki wynik utrzymywał się do 67 minuty, wówczas Escola złapała kontakt. Trzy minuty później był już remis, a po 13 minutach, w doliczonym czasie, goście zdołali zdobyć zwycięską bramkę.

Teraz przed polonistami ogromne wyzwanie. W sobotę o 15:30 nasz zespół zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. Po 6 kolejkach rywal ma 16 pkt, o 6 więcej od polonistów.