Podsumowanie weekendu w CLJ (20-21.08)

Dobry weekend dla starszych roczników MKS-u. Polonia wygrała w CLJ u-19 i u-17. Zwłaszcza wynik zespołu u-19 robi wrażenie. „Czarne Koszule” wygrały na wyjeździe 2:1 z Lechem Poznań. Niestety przegrała drużyna u-15, która w ten weekend rozpoczęła sezon.

Franciszek Antkiewicz

CLJ U-19: Lech Poznań – Polonia Warszawa  1:2 (0:2)
bramki:
Kacper Jakóbczyk 1, Franciszek Antkiewicz 43

Podobnie jak w poprzednim sezonie już w pierwszych kolejkach Polonia udała się na wyjazdowy mecz z Lechem Poznań, czyli przedstawicielem najlepszej akademii piłkarskiej w opinii wielu. W debiutanckim sezonie Polonii w CLJ, spotkanie we Wronkach zakończyło się klęską – „Czarne Koszule” przegrały wówczas. Teraz udało się polonistom zrewanżować. Nasz zespół wygrał na wyjeździe 2:1.  Spotkanie świetnie się zaczęło dla podopiecznych Adama Chmielewskiego. Polonia wyszła na prowadzenie już w 1 minucie, a tuż przed przerwą udało się podwyższyć prowadzenie. Rywal zdołał odpowiedzieć tylko jednym trafieniem w drugiej części meczu, w 56 minucie. Nie pomogła na przeciwnikom na pewno czerwona kartka w 67 minucie.

W najbliższej kolejce mecz na szczycie. W sobotę o 11:00 Polonia na Saharze podejmie Wisłę Kraków. Rywal, tak jak Polonia, po 2 kolejkach ma na koncie komplet punktów.

***

CLJ U-17: Polonia Warszawa  – Stal Rzeszów 3:0 (1:0)
bramki:
Wojciech Gan 39, Antoni Nerek 81, 86

Po nieudanej pierwszej kolejce bardzo dobrze zaprezentował się zespół u-17. Polonia wygrała u siebie pewnie ze Stalą Rzeszów. Szczególnie udane spotkanie zanotował Antoni Nerek, który trafił 2 razy do siatki.

W trzeciej kolejce poloniści zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Początek spotkania w piątek o 14:00. Wisła w dwóch pierwszych spotkaniach wygrała.

***

CLJ U-15: AKS SMS Łódź – Polonia Warszawa 3:1 (2:1)
bramki:
Bruno Jakubowski 17

Pierwszy mecz CLJ w tym sezonie dla młodych polonistów rozpoczął się bardzo dobrze. W 17 minucie Polonia wyszła na prowadzenie, ale niestety na przerwę nasi zawodnicy schodzili już przegrywając. W drugiej połowie rywal jeszcze raz trafił do siatki i wygrał 3:1.

W następnej kolejce z kolejną łódzką drużyną. W niedzielę o  12:00 na Saharze Polonia będzie rywalizować z ŁKS-em Łódź.  Przeciwnik w pierwszej kolejce przegrał na wyjeździe 1:3 z Legią Warszawa.

Źródło: własne / laczynaspilka.pl

1 thought on “Podsumowanie weekendu w CLJ (20-21.08)