Zmiennicy zapewniają Polonii pierwszą wygraną w II lidze

Nareszcie doczekaliśmy się wygranej Polonii. Nasz zespół na wyjeździe pokonał Lecha II Poznań 3:1. Zwycięstwo zasłużone, ale nie przyszło łatwo. Długo utrzymywał się wynik 1:1. Dopiero w końcówce meczu poloniści zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Michał Fidziukiewicz

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dość dużej przewagi Polonii. Jak wskazały statystyki w transmisji TVP Sport, Polonia oddała 10 strzałów, a rywal tylko 4. Niestety nie przełożyło się to na wynik. Do przerwy był remis 1:1. Polonia strzeliła jako pierwsza. W 29 minucie świetnie spod pressingu wyszedł Maciej Kowalski-Haberek i odegrał do środka pola do Marcina Kluski. Ten odegrał prostopadle do Michała Fidziukiewicza. Napastnik zgrał do Adama Pazio i pobiegł w pole karne. Odnalazł go tam dośrodkowaniem Pazio i po uderzeniu z blisko głową Fidziukiewicza było 1:0. Polonia powinna wyjść na prowadzenie jednak już wcześniej. W 20 minucie po dośrodkowaniu głową uderzył Fidziukiewicza, piłka odbiła się od poprzeczki i trafiła do Kluski. Ten niestety z bliska przestrzelił głową. W 31 minucie niestety było już 1:1. Znów po fatalnym błędzie polonistów. Tym razem źle zachował się Jan Majsterek, który stracił piłkę pod własnym polem karnym. Rywal w sytuacji sam na sam się nie pomylił. W 35 minucie Polonia była blisko drugiej bramki, ale płaski strzał Łukasza Piątka wyłapał bramkarz. Chwilę później znów fatalnie piłkę stracił Majsterek, ale tym razem skończyło się tylko niegroźnym dośrodkowaniem. W końcówce pierwszej połowy dwa razy zaatakował Lech II, ale obie akcje skończyły się niecelnym strzałem.

Druga połowa wyglądała podobnie. Polonia miała ogromną przewagę, ale długo nie potrafiła jej przekuć w bramkę. Nasi zawodnicy często gości w polu karnym rywali, ale brakowało precyzji przy ostatnim podaniu. Właściwie wszystkie dośrodkowanie padały łupem obrońców Lecha II. Nasi gracze próbowali też strzałów z dystansu. Te próby były jednak niecelne albo za lekkie, a czasami trafiały w obrońców. Pierwszą poważną okazję na gola mieli jednak przeciwnicy. Po błędzie Eryka Mikołajewskiego rywal wyszedł sam na sam, ale trafił tylko w słupek. Przewaga Polonii wykorzystana została wreszcie w 85 minucie. Bramka padłą po akcji dwóch zmienników. Marcin Pieńkowski zwiódł rywala, wbiegł w pole karne, ograł rywala i odegrał do Krystiana Pieczary. Napastnik płaskim strzałem wyprowadził Polonię na prowadzenie. Po tym golu poloniści jakby spanikowali, widać było, że ciąży na nich brak wygranej w II lidze. Zaczął się ogromny napór Lecha II. Co chwilę kotłowało się w naszym polu karnym, ale w doliczonym czasie Polonia zamknęła mecz, po świetnej kontrze dwóch innych zmienników. Michał Bajdur wypuścił Mateusza Michalskiego, który w sytuacji sam nie pomylił się.

14.08.2022, Wronki;
Lech II Poznań – Polonia Warszawa 1:3 (1:1)
bramki: Michał Fidziukiewicz 29, Krystian Pieczara 85, Mateusz Michalski 90

Polonia: Jakub Lemanowicz – Eryk Mikołajewski Ż, Jan Majsterek, Maciej Kowalski-Haberek – Adam Pazio (60. Wojciech Fadecki), Piotr Marciniec, Łukasz Piątek (69. Michał Bajdur), Jakub Wawszczyk (79. Marcin Pieńkowski) – Krzysztof Koton,  Michał Fidziukiewicz (79. Krystian Pieczara),  Marcin Kluska (69. Mateusz Michalski)

Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk)

12 thoughts on “Zmiennicy zapewniają Polonii pierwszą wygraną w II lidze

1. Nareszcie upragnione i pewne zwycięstwo Polonii. Bardzo dobre zmiany – Pieńkowski i Bajdur zaliczyli asysty, a Pieczara i Michalski dopisali sobie gole. Jeszcze wyróżnić trzeba Pazio za dobre dośrodkowania, co wykorzystał skutecznie Fidziukiewicz. Oprócz Kowalskiego-Haberka pozostali obrońcy zawiedli (Mikołajewski dużo strat, gdzie po jednej tylko słupek nas uratował, a Majsterek dwie niebezpieczne straty, po jednej strata bramki i bijąca w oczy nonszalancja w grze obronnej). Trudno nie wyróżnić Marcińca – kreatora gry. Jednym słowem kamień spadł nam wszystkim z serca dzięki tej wygranej. Trener i ofensywa dali nam radość.

1. No, takie pewne to ono nie było. Po drugim golu dla nas, Lech przycisnął i można było drżeć o zwycięski wynik

2. oby ta wygrana uspokoiła nastroje i poprawiła atmosferę.
    Mam nadzieję, że Tomek Wełna szybko się wykuruje i dojdzie do formy, no i może ten nowy młodzieżowiec z Miedzi będzie alternatywą dla Eryka. W sensie niech gra lepszy, ale im więcej możliwości i im większa konkurencja/rywalizacja tym lepiej.

3. Za tydzień czek nas trudniejszy rywal i dobrze, że się dzisiaj przełamaliśmy to na pewno drużyna pokaże wyższa jakość.
    Szkoda tego kolejnego koksu w obronie, czy wiadomo kiedy Wełna ma wrócić?
    Pytanie też do redaktorów DS – ile bramek w Polonii ma już Pieczara? Chyba powoli zbliża się do setki 🙂