Oświadczenie grup kibicowskich ws. organizacji meczu ze Stomilem

Mecz ze Stomilem zapowiadał się na piłkarskie święto. Polonia po wielu latach wreszcie wróciła do II ligi, do tego doszła wyjątkowa data meczu i dobra pogoda za oknem. Niestety klub kompletnie nie poradził sobie z organizacją tego meczu. Już na około 2 godziny przed spotkaniem nie można było kupić biletów, ponieważ mecz został zgłoszony na zaledwie 2500 widzów.

O organizacyjnej kompromitacji napisał portal Weszło.

Na opisane powyżej problemy zareagowały grupy kibicowskie, poniżej ich oświadczenie:

OŚWIADCZENIE GRUP KIBICOWSKICH NA POLONII

Nic dwa razy się nie zdarza, a jednak…

Dzisiaj na ok. 2 godziny przed meczem po raz drugi z rzędu zabrakło biletów na mecz Polonii.

Pierwszą wpadkę na Legionovii można jeszcze wybaczyć, ale to co działo się w dniu dzisiejszym jest pokazem nieudolności, arogancji a przede wszystkim skąpstwa.

Czekamy z niecierpliwością na oświadczenie klubu i kolejne tłumaczenie, a prawda jest taka jaką opiszemy poniżej: Klub zgłosił imprezę na 2500 osób (w tym 250 gości).

Pomimo tego, że sugerowana przez naszego przedstawiciela liczba wynosiła 3000-3500 osób. Zgłoszenie liczby kilkaset większej wiązałoby się z kosztami w granicach 2000zł!!! Tyle dołożyłby ewentualnie klub.

Jesteśmy zdziwieni, ponieważ wiemy ile prezes Nitot włożył w klub i wkłada dalej, a zarazem już kilka razy dało się odczuć że w wielu kwestiach klub oszczędza tam gdzie zdecydowanie nie powinien.

Czy ktoś z klubu pomyślał i przy kasach postawił kogoś z darmowymi voucherami dla osób, które nie dostały biletu na ten mecz i w ramach rekompensaty zaprosił na następny mecz, a zarazem przeprosił?!

Skupiacie się i skrupulatnie liczycie ile Enigma sprzedaje gadżetów, POLICZCIE ilu kibiców przez ostatnie mecze nie weszlo na stadion.

Mamy nadzieje że zaczniecie w końcu słuchać kibiców, którym na tym klubie zależy niezależnie od wszystkiego.

Na koniec liczymy, że Wasze oświadczenie będzie zawierało jedno zdanie, a nawet jedno słowo PRZEPRASZAMY.

Grupy Kibicowskie Polonii Warszawa

Pod wpisem zamieszczonym przez Enigmę pojawiła się odpowiedź Grégoire’a Nitota, który ze względu na interesy nie mógł obserwować spotkania ze Stomilem Olsztyn. Broni w nim decyzji Bartłomieja Dryla i informuje o swojej optyce związanej z wynikłym dziś problemem [pisownia oryginalna]:

Nienawidzę tych postów 😫

Nie zdecydowałem się na 2 500 widzów. Nawet nie wiedziałem (dziś nie byłem na meczu. jestem w podróży służbowej za granicę. Oglądałem mecz w TVP Sport. Ze względu na wasze race mecz został niestety przerwany na wiele minut, co nie jest przyjemne dla widzów, samolubne zachowanie z wasze strony).

Ale popieram w 100% Bartka Dryla w jego decyzji. To był oczywiście błąd, ale jak mogliśmy przewidzieć, że jest tam tak wielu ludzi?

Rzeczywiście, ze względu na wasze zachowania, wszystkie nasze meszcz na K6 sa traktowane są jako „podwyższone ryzyko”, co oznacza zakaz sprzedaży alkoholu + koszt ochrony 2 razy wyższy (musimy zapewnić 1 ochroniarza na 50 widzów zamiast 1 ochroniarza na 100 w przypadku normalny mecz). Klubowi bardzo trudno jest przewidzieć liczbę sprzedanych biletów na mecz, ale musimy zadeklarować maksymalną liczbę widzów na 3 dni przed meczem i odpowiednio zrekrutować agentów ochrony. Klub straciłby dużo pieniędzy, gdybyśmy zadeklarowali 4 000 widzów (czyli 80 ochroniarzy), a ostatecznie byłoby tylko 1 500 widzów.

Zamiast zawsze cały czas krytykować wszystko, być wrogami klubu, ciągle sprawiać problemy, mieć haniebne zachowanie (na przykład Pogoń Siedlce), należy być pokornym. Klub ma kłopoty z powodu waszego dziecinnego, lekceważącego i głupiego zachowania.

Ale wiem, że nie obchodzi cię Polonia Warszawa. Wasze jedynym egoistycznym celem jest konkurowanie z innymi grupami Ultras, oglądanie wasze zdjęć Ultras Enigma w mediach społecznościowych. Polonia Warszawa S.A. wcale was to nie was obchodzi 😡.

Powinieneś mi podziękować za wpłacenie 5 mln zł, co pozwala przychodzić i oglądać mecze na K6, zamiast wywierania nadmiernej presji i ciągłej krytyki wszystkiego.

Author: muchomor

21 thoughts on “Oświadczenie grup kibicowskich ws. organizacji meczu ze Stomilem

  1. Nie jestem ultrasem i sama krytykowałam przemoc. Ale to się ma nijak do niewpuszczenia na mecz kilkuset widzów, bo ponoć koszty wynajęcia ochrony byłyby zbyt duże. Nie mam pojęcia ile płacą ochroniarzowi, ale myślę że nie więcej niż 50 zł za mecz. Na 500 dodatkowych kibiców potrzeba dodatkowych 10 ochroniarzy, tj. 50zł x 10 = 500 zł. Natomiast za bilety byłby wpływ 500 osób x 40 zł = 20.000 zł. Tak więc klub stracił ok. 20 tyś, zł.

  2. To jest wiecej niż żenada. Jak pisał nasz wieszcz „ciemno wszędzie, głucho wszędzie…” W klubie nikt nic nie wie o organizacji meczu w 2 lidze. Prezes pisze, że zgłoszenie liczby kibiców musi nastąpić na 3 dni przed meczem, a oficjalna strona podaje, że na 5 dni.
   Mnie dziwi, że klub nie odwołał się od nałożonej kary wyjazdowej. Jest ona niezgodna z Regulaminem Dyscyplinarnym PZPN. Art.31 brzmi bowiem „kara zakazu wyjazdowego zorganizowanych grup kibiców na mecze piłkarskie może być orzeczona w wymiarze od 1 do 5 meczów lub w wymiarze czasowym do 1 roku”. Tak więc nałożono karę niezgodnie z regulaminem. Ktoś w klubie powinien przeczytać odpowiednie wytyczne regulaminów obowiązujących na szczeblu centralnym.

 1. Popieram Bartka, ale to był błąd 😉
  Prezesie, błędów się nie popiera, z błędów się wyciąga wnioski.
  Kiniców musi Pan mieć po swojej stronie, a w przypadku wczorajszej wielowymiarowej wtopy najlepiej by ich Panu zaskarbiło słowo „przepraszam”.

  1. Nie rozejdą się. Po stronie Nitota jest to, czego na Polonii zawsze brakowało. Kibice tego nie zapewnią, choćby bardzo chcieli.

   Ale dziwią mnie takie fakapy, bo w 3 Lidze Teb klub działał tak, jak powinien i jeszcze przewyższał inne drużyny. Odnośnie wczoraj, to pierwszy mecz w sezonie i następne trzeba już pomyśleć lepiej.

 2. Enigma pełna zgoda, jeżeli chodzi o krytykę dotyczącą ilości miejsc na sradionie, zarzucacie, że przedstawiciele klubu was nie słuchają. Natomiast wy też jesteście głusi na prośbę o nieużywanie rac na stadionie. Mam nadzieję, że macie jaja i pokryjecie koszty ewentualnej kary.

  1. Sradion to dobre określenie, waliło jak na kupie gówna, a mecz kończył się w półmroku.

 3. Cieszę się że Nitot sponsoruje Polonię.
  Ale mógłby mu ktoś odłączyć Internet bo wypisuje głupoty w sprawie kibiców.
  Każdą krytykę przyjmuje bardzo nerwowo, ciekawe jakim jest szefem w SII?

  1. Święte słowa. Tez jestem wdzięczny Nitot, że uratowął Polonię, ze łoży swoje pieniądze, ale tak samo zastanawiam się, jak to możliwe, że zbudował od zera i z sukcesem prowadzi bardzo dobrze prosperująca firmę – ergo umie współpracować z ludźmi – a w relacjach z kibicami popełnia kardynalne błędy w komunikacji.

  2. Pieniek, szefem SII jest takim, że wysyła on maile pracownikom z wywodami na temat polityki. Robił tak przed wyborami 😉

  3. Ma taka firmę, bo nie dopuszcza możliwości, ze cokolwiek miałoby nie iść po jego myśli. Zakłada cel i drogę do niego i prze przed siebie, konsekwentnie, do celu. Stąd jego upór w dyskusjach z kibicami.
   Chce pisać maile do pracowników o polityce, to niech sobie pisze. Ten typ tak ma i ja tego nie oceniam, bo finalnie to on zatrudnia prawie 10 tysięcy ludzi, a nie ja.

 4. @ENIGMA; wielkie dzięki za oprawę i KULTURALNY DOPING, czyli zero wulgaryzmów. W naszym gronie zatsnawialiśmy skąd ta nagła i bardzo oczekiwana zmiana. Oby to nie był wyjątek spowodowany rocznicą Powstania. Niech tak już zostanie! Da się? Da się!

 5. Chcieliśmy aby było głośno o Polonii ? Tak ! No i jest ! Szkoda tylko, że z powodu takich spraw.
  Mamy cały czas reperkusje zdarzeń z Siedlec – impreza podwyższonego ryzyka, więcej ochroniarzy, brak piwa, większe koszty dla klubu.
  A efekt jest jaki jest. PAn Nitot policzył jak w korporacji i wyszło mu ze nie przyjdzie więcej niż 2500 ludzi (a jeszcze odjął 10 % dla kibiców z Olsztyna) . I co ? I się sromotnie przeliczył . Kibic Polonii jest nieobliczalny – nie przychodzi na 10 meczów a nagle w poniedziałek przy 1 Sierpnia stawił sie jak nigdy.
  A teraz jak na złość nie przyjdzie przez 10 spotkań i nie wiadomo na ile ludzi szykować impreze na Polonii. No powiem szczerze – excel zawsze przegra z żywym człowiekiem. Stąd taka frustracja kibiców i dosadne komentarze w prasie.

  Słowo o dopingu – NIE MOGŁO BY BYC TAK ZAWSZE ? BEZ Bluzg ! Akcja z opuszczeniem trybun sensowna , pokazali pewnie w TV.

  A może ktoś skrobnie słowo na to co się stało o 16.30 ? Kto wpuścił cweluchów na stadion i pozwolił im złożyć kwiaty ? Oczywiście gdyby byli nasi doszłoby do tragedii ale niesmak pozostał .
  Co na to zorganizowane grupy kibicowskie ?

 6. Organizacyjnie klapa. Krytyka mediów i części kibiców jest zasłużona. Wizerunkowo też nóż w plecy. Polonia domaga się nowego stadionu, tylko miasto powie po co, skoro nie wpuszcza się na stadion więcej niż 2,5 tyś. ludzi. Szkoda pieniędzy na uruchomienie trybuny kamiennej, więc po co budować większy stadion. Widać zarząd Polonii nie potrzebuje większej publiczności. Wygląda na to, że mentalnie klub jest jeszcze w 3 lidze. Na razie tylko kibice są na miarę 2 ligi. Super kulturalny doping.

 7. 100% poparcia dla Prezesa. Stadion musi byc bezwzględnie zamkniety do czasu poprawy nieprawidłowości. W jaki sposób bandyci wnieśli race? Gdzie była ochrona? Dokladnie tak samo mozna wnieśc bombę i zrobić tragedię!!!!
  Nie ma monitoringu, żeby wyłąpać sprawców i trwale usunąc z K6?
  Dzieci się bawią w pirotechnikę, konkurują z innymi dziećmi. Czym się różnicie od słoików z nad kanałku?

 8. To jest wiecej niż żenada. Jak pisał nasz wieszcz „ciemno wszędzie, głucho wszędzie…” W klubie nikt nic nie wie o organizacji meczu w 2 lidze. Prezes pisze, że zgłoszenie liczby kibiców musi nastąpić na 3 dni przed meczem, a oficjalna strona podaje, że na 5 dni.
  Mnie dziwi, że klub nie odwołał się od nałożonej kary wyjazdowej. Jest ona niezgodna z Regulaminem Dyscyplinarnym PZPN. Art.31 brzmi bowiem „kara zakazu wyjazdowego zorganizowanych grup kibiców na mecze piłkarskie może być orzeczona w wymiarze od 1 do 5 meczów lub w wymiarze czasowym do 1 roku”. Tak więc nałożono karę niezgodnie z regulaminem. Ktoś w klubie powinien przeczytać odpowiednie wytyczne regulaminów obowiązujących na szczeblu centralnym.

 9. Moim zdaniem niepotrzebnie Enigma zrobiła wrzutkę a propos tych pamiątek
  „Skupiacie się i skrupulatnie liczycie ile Enigma sprzedaje gadżetów, POLICZCIE ilu kibiców przez ostatnie mecze nie weszlo na stadion.”.
  W sensie ja bardzo lubiłem wasze gadżety, przez wiele lat gdyby nie Wy to żadnych by nie było.
  Natomiast klub ma prawo mieć to na wyłączność takie jest życzenie Grega i w świetle prawa nie macie nic do gadania.
  Nie ma to nic wspólnego z organizacją wczorajszego meczu a wrzucanie niezwiązanych z tematem wątków prowadzi do eskalacji. Szczególnie jak są to takie protekcjonalne, roszczeniowe zdania jak to powyżej..

 10. Pingback: fortnite hacks

Dodaj komentarz