Enigma o wydarzeniach w Siedlcach

Na profilu grupy „Ultras Enigma” pojawił się post z opisem sytuacji, do której doszło w pierwszej połowie meczu w Siedlcach. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Na wyjeździe meldujemy się w 70 osób – tyle dostaliśmy biletów.

Gdy wszyscy wyjazdowicze weszli na teren obiektu, kilkadziesiąt osób rusza wzdłuż płotu okalającego murawę w kierunku gospodarzy. W młynie obecnych ponad 150 osób z różnych FC legii.

Po dobiegnięciu pod ich sektor dochodzi do kilkuminutowego starcia.

Mimo dużo większej przewagi i sprzętu ze strony legijnych FC, dwa razy zostają zepchnięci pod swój sektor.

Niestety kilkanaście osób od nas zostaje zawiniętych na dołek. Wszyscy odmówili składania zeznań i zostali wypuszczeni do domu po 48 godzinach.

Tego samego nie można napisać o legionistach, którzy złożyli obszerne wyjaśnienia i zostali puszczeni do domu.

Relacje z awantury zamieścił na Twitterze użytkownik Jan Kowalski:

Author: sleibhin

Naturalnie urokliwy. Lubię starocie, bawię się w bractwo rycerskie i surwiwal. Wcinam mrówki w każdej postaci :)

28 thoughts on “Enigma o wydarzeniach w Siedlcach

 1. Ja nie będę tak poprawny.
  Mam jeszcze przed oczami sytuację po jesiennym meczu z Wissą Szczuczyn, gdy na wracającego starszego faceta wyskoczyło z zaparkowanego na Stawkach auta czterech bandziorów – tylko dlatego, że miał czapkę Polonii na głowie.
  Nie skończyło się źle.
  Poprawny nie będę i gromów ciskał nie będę.

  1. Olo, pewnie w oczach mojego syna i jego kolegów tez jestem starszym panem. No więc mnie też kiedyś napadło paru bandziorów w okolicach stadionu, bo za wcześnie włożyłem szalik. Twierdzę, że to żaden argument na przyzwalanie do nawalanek i jeszcze publikowanie przechwałek na ten temat.

  1. Portal jest o Polonii, a poza sportem jest też czasem o jej kibicach. Nie można udawać, że coś się nie wydarzyło. Szczególnie jak pytacie w privach.

 2. Wiecie co, naprawdę szkoda tu całej pracy, czasu i poświęcenia włożonego przez Gregoire Nitota w ogarnięcie tego klubu, W mediach katastrofa wizerunkowa. Zróbcie prasówkę i porównajcie jak bardzo wiele wierszówek jest spłyconych i przedstawia Polonię w złym świetle

 3. Ha tfu na nich.
  Jak zwykle gdy idzie nam lepiej z PR-em i świadomością wśród kibiców polskiej piłki to ci muszą odpalić swoje harce i się napie**alać jak bydło rodem znad kanałku.
  Dobrze, że na końcu dostali oklep.

 4. Bardzo się cieszę, że nasi kibice są tacy porządni i potępiają obrażanie innych klubów i w związku z tym na naszym stadionie nie będzie już wulgarnych przyśpiewek o innych klubach. Wszak musieliby wtedy lać sami siebie…

 5. Wczoraj w komentarzach na DS Enigma informowała, że oni tylko organizowali wyjazd. Ok, fajnie.

  Dzisiaj na swoim fb Enigma wstawia raport kto kogo czym i jakie fanty zostały zdobyte.

  Po co Enigma opisuje te wydarzenia na swoim profilu skoro Enigma tylko organizuje wyjazdy? Kolejny raz informacyjnie i PR strzał w stopę a jeszcze DS jest tubą profilu Enigmy i powiela te rewelacje. Po co DS przekleja rzeczy niezwiązane ze sportem? Przemilczeć.

  Ps. Mój blisko 70 letni ojciec też został ostatnio skrojony z barw pod K6, ale nie pochwalam napierd… na stadionie. To uderzy w Gregoire’a i w sytuację biznesową Polonii. To szkodzi Polonii. Klimaty kibicowskie mogą być wszędzie, ale do k… nędzy nie w trakcie meczu Polonii!

  1. Organizujemy całe życie kibicowskie na Polonii, wyjazdy, oprawy, upamiętnienie ważnych dat, DninDziecka itp, itd.

   Byliśmy, Jesteśmy i będziemy przekazywać wszelkie informacje dotyczące tego co Kibicowsko dzieje się na wyjazdach i nie tylko.
   Nie jest nam potrzebny PR, jednym się spodoba, drugim nie.
   Co robimy jako ENIGMA dla Polonii, większość wie.

   Tyle w tym temacie

  2. @Enigma

   Ale nie można Was poprosić żebyście przemyśleli korektę polityki Waszych komunikatów?

   Bo to taka postawa bije z Twojego komentarza, że macie gdzieś co ma reszta kibiców do powiedzenia. Policz sobie wszystkie komentarze w sieci na różnych stronach dotyczące tych wydarzeń i cerka about wyciągnij z tego procent akceptacji takich rewelacji w mediach. W tej sprawie nie ma akceptacji większości – nie zamykaj się na opinie tylko Twoich kolegów bo to mikroświat i zamknięta bańka.

   Wasz PR to Wasz PR – ok, ale to przede wszystkim PR Polonii, ale też PR zwykłych kibiców. Przez pryzmat Waszych komunikatów media postrzegają całe środowisko kibiców Polonii bo jak sam powyżej napisałeś organizujecie CAŁE ŻYCIE KIBICOWSKIE NA POLONII, a więc w mediach jesteście reprezentantami NAS WSZYSTKICH. Tymczasem w komentarzach bije taka postawa, że pi*rdol się my wiemy lepiej, nic nie zmienimy i tylko czekam aż napiszesz jak bardzo poświęcasz swoje życie prywatne więc możesz pisać w postach na fb co chcesz. Sam napisałeś wcześniej, że Enigma to kilkanaście osób. I takimi komentarzami pokazujesz, jakbyś nie potrzebował reszty normalsów do wypełnienia K6, do dopingu i do zbiórki na różne Wasze inicjatywy.

   Bardzo słabą mamy strukturę kibicowską na Polonii skoro max kilkanaście osób kształtuje politykę ruchu kibicowskiego na Polonii w tym PR wszystkich kibiców w mediach, a cała reszta „baranów” ma siedzieć cicho, wrzucać kasę do puszki i wypełniać kilkutysięczny stadion. Tak od biedy to może sobie Gregoire Nitot podchodzić bo jest milionerem i ma kasę, a nie Enigma bo jednak nie jesteście milionerami i potrzebujecie i kasy od normalsów i wogóle tych normalsów by im „życie kibicowskie organizować”. Ale za chwilę zorganizujecie zbiórkę w imieniu nas wszystkich na biedne dzieci, na Ukrainę albo na pieski – przykryjecie wtedy PRowsko mordobicie w Siedlcach i będzie się to dalej jakoś kręciło, prawda? Bo Wam to się wszystko tam w głowach zgadza, że zbieracie na dzieci z rodzin również tych, którzy byli gonieni w Siedlcach. Bo przecież zbieracie np. na wszystkie biedne dzieci, a nie na dzieci tych co nie kibicują Legii? Albo jak po tej akcji jakiś kibic Polonii trafi do szpitala z rozwaloną czaszką i życie mu uratuje lekarz, który ze sporym prawdopodobieństwem kibicuje Legii? (tak to na Mazowszu właśnie bywa) – jak to się tam w głowie zgadza?

   I na koniec: Przez akcje tych co opisujecie, teraz w Wawie zacznie się zmożone polowanie L na wszystkich z barwami Polonii, również na seniorów 65+. Tak to działa. Nikt nie wygra tej wojny, a odbije się to na postronnych normalsach seniorach czy dzieciakach wracających z treningów Polonii w barwach Polonii bo tak działa podsycana nienawiść i złe emocje – będą przez jakiś czas walić na oślep w ramach rewanżu. I skoro wszystko opisujecie to może te wszystkie incydenty ze słabszymi kibicami Polonii też opisujcie? Jak wszystko to wszystko. I koniecznie opiszcie ze szczegółami czy dzieciak usłyszał w trakcie zrywania barw: „to za Siedlce!” I jak będziecie zbierać na oprawę następnym razem to dziewczynom z puszkami załatwcie koszulki z napisem: „dajcie kasę i nie wtrącajcie się – my wiemy lepiej – Ultras Enigma” . Napis w barwach Polonii!!! Kto wie – może nawet świąteczne upominki z takim napisem do sprzedaży. Naprawdę przedziwna struktura na K6 środowiska kibiców. Nie musisz odpisywać na mój komentarz – Enigma nie potrzebuje podpowiedzi jak ma być Enigmą, reprezentantem nas wszystkich.

  3. Zapomniałem najważniejszego – tak, wiem mogę Cię znaleźć na K6 i o wszystkim powiedzieć w cztery oczy na meczu – opinie w internecie Was nie interesują. Znam te tłumaczenie tylko coś mi podpowiada, że forma przekazania opinii nie ma najmniejszego znaczenia.

 6. @Friq
  BArdzo przemyślana wypowiedź i chyba najcelniej opisująca „myślenie” kiboli .
  Jesteśmy na początku odbudowy Polonii, zdarzył się awans i mecz z Legionovią godny ekstraklasy. Pojawia się pozytywny PR od mediów (chyba raczej nam średnio przychylnych) i …… przychodzą Siedlce.
  Ja niezależnie od skutków dla PR Polonii i jej odbioru obawiam się skutków oficjalnych dla klubu. Dawno nie było awantury w 2 lidze , ktoś z PZPN może pomyśleć – to pokażmy jak walczymy z chuliganami i …… klub dostanie karę finansową i nie będzie wyjazdów.
  I Nitot się wścieknie. A po co ?
  OBYM SIĘ MYLIŁ .

  1. Bez tych kiboli gnił byś dalej w trzeciej lidze.
   Co do dyskusji to zapraszam do realnego świata, a nie anonimowych wypowiedzi.

 7. @Friq Twój komentarz dobitnie pokazuje jak mało wiesz o ruchu kibicowskim na Polonii I nie tylko.
  Na Polonii, ale i w Polsce czy na Świecie zazwyczaj kilka/naście/dziesiąt osób jest odpowiedzialnych za ruch kibicowski.

  Co do reszty, mogę się odnieść nie przez internet, jak nie jesteś tylko internetowym trolem to możesz podejść na meczu pod gniazdo pogadac.

  1. Ruchem kibicowskim nie jest napier*alanka z innymi kibolami. To bandyctwo i powinno być tępione.

  2. Niestety, Friq Mordechaj mają rację. Z całym szacunkiem dla waszej działalności (chwała Wam za nią!), ale nie tędy droga. Działając w ten sposób czym ostatecznie będziecie różnić się od mętów z nad kanałku? Kolorem ciuchów? Chyba nie o to chodzi. Do tego mam nadzieje, że niezamierzenie, ale działacie w ten sposób na szkodę klubu. Od kar jakie na pewno będą (kasa Misiu, kasa) po wizerunek, który też da się przeliczyć na pieniądze.
   Oczywiście, nie mam złudzeń co do tego, że macie gdzieś opinie innych kibiców, ale to są sprawy powiązane. Bez pikników będziecie sobie sami kibicować. A odwalanie takich akcji w momencie, gdy wszyscy próbują ściągnąć nowych kibiców to jest wręcz sabotaż. Zasięgi zrobiliście niestety i widzę nawet po rozmowach z ludźmi, których namawiałem na wypad na Polonie, że jakoś ich to nie przekonuje…
   Róbcie dalej te wszystkie akcje, w których jesteście super! Takie rzeczy naprawdę przynoszę efekt, a nie mordobicie.

 8. Widzę, że wszyscy tutaj moralizują. Wszyscy wiedzą najlepiej jak postąpić, co trzeba zrobić i jak działać, żeby na Polonii było dobrze. Dlaczego więc nie działacie?

  Pytanie. Co zrobiliście w ostatnim czasie, żeby faktycznie na Polonii było lepiej? Kupiliście chociaż karnet? Będziecie w poniedziałek na meczu czy nie przyjdziecie, bo piłkarze przegrali pierwszy mecz, a i termin słaby to lepiej w telewizji obejrzeć?

  Czy Wam się podoba czy nie, osoby które były w Siedlcach to ludzie, którzy jeździli w ostatnich latach po wioskach i wspierali Polonię w trzeciej lidze słuchając co chwila nieustannych bluzgów w stronę ukochanego klubu. Wy w tym czasie siedzieliście sobie przed ekranem i płakaliście, że się transmisja zacina. Chłopaki zostawiają swoje ostatnie pieniądze, żeby wspierać Polonię. Kiedy ostatnio coś się złego zadziało na wyjeździe? Dlaczego nie piszecie o pozytywnych rzeczach z meczów wyjazdowych? Dlaczego nie piszecie o tym, jak często kibice gospodarzy chwalili naszych kibiców za doping? Wiecie czemu o tym nie piszecie? Bo nie jeździcie na mecze, a wiedzę czerpiecie z internetu i nie zdajecie sobie sprawę jak dobrze kibice nas w niektórych miejscach wypromowali.

  Czy zachowanie w Siedlcach było mądre? Nie do końca.
  Niestety Na Polonii bardzo łatwo przychodzi krytyka cudzych zachowań. Szkoda, że nikt nie popatrzy w lustro i nie zastanowi się, co dobrego w ostatnim czasie zrobił.

  1. Nie zauważyłem tutaj totalnej krytyki Enigmy, wręcz przeciwnie. Zastrzeżenia były w dużej części nie tylko do samej akcji w Siedlcach (jak słusznie napisałeś nie do końca mądrej), ale samej postawy po i sposobu komunikacji. Nikt tutaj nie negował zasług i zaangażowania Enigmy. Natomiast zasługi, wykonywanie żmudnej, niezbędnej pracy nie może chronić przed krytyką. Zwłaszcza, że takimi akcjami niwelują również część swojej pracy. Warto, aby chłopaki z Enigmy też czasem na spokojnie pogadali. I tyle.
   Myślę, że to jest miejsce, w którym możemy spokojnie (zwykle) i kulturalnie (też raczej) powiedzieć co sądzimy o różnych sytuacjach – a potem i tak pozostać, przy swoim zdaniu
   Co do karnetów, to tak sobie myślę, że zostały wykupione nie tylko przez ludzi z Enigmy…

   A poza tym, w ten sposób utrudniają sobie drogę do akcji w zagranicznych „Siedlcach” przy okazji występów Polonii w Lidze Mistrzów

  2. @Zet-Zet
   Uważasz, że nie powinni nic napisać? Udawać, że nic się nie stało?
   Nie widzę w tym wpisie jakieś niesamowitej euforii dotyczącej tego co się stało.
   Jest film i kawałek wyjaśnienia co się stało i tyle.
   O tym wydarzeniu napisało kilka mediów. Niestety większość z nich zwyczajnie w swoich tekstach kłamało. Tutaj organizator przedstawił jak wyglądało i kropka. Gdyby poczynili kilka postów to uważam, ze byłoby słabo.

   CO do karnetów. Nigdzie nie napisałem, że tylko Enigma kupiła. Tylko, że a meczu z Legionovią na samej Kamiennej było około 1,5 tysiąca ludzi. Karnetów sprzedało się nieco ponad 700. Gdzie są Ci ludzie? Zakładam, że na najbliższy mecz przyjdą, jak będzie realna szansa awansu. Jeśli ktoś regularnie chodzi to nie mam problemu z tym, żeby komentował działania takiej czy innej grupy 🙂

 9. @ENIGMA, dzięki za sugestię rozmowy po meczu przy gnieździe – zakładam, że na siłę argumentów, a nie argument siły? Weźcie jednak pod uwagę, że ta strona służy również do dyskusji, wymiany poglądów kibiców Polonii, więc proszę nie definiujcie a priori osób z którymi się nie zgadzacie, jako troli.

 10. Szkoda, że ponownie się między nami kibicami kłócimy. Nie popieram mordobicia na stadionie ale jak już się to stało to cieszę się, że wygraliśmy. Bawi mnie natomiast jak media się nagle uaktywniają żeby nas przedstawić w złym świetle. Dodatkowo wiele osób ze środowiska legijnego dalej coś pisze, że nas nie ma, kiedy w międzyczasie to już któryś oklep ich lokalnego fc. A i jeszcze dużo opinii przeczytałem, że zawsze gdzie jest Polonia to jest bydło i problemy i ogólnie, że Polonia to kibolstwo 😀 No uśmiałem się mocno jak to czytałem szczególnie, że padało to z ust panów legionistów. Nieważne.

  @PolonistaKSP, co ja konkretnie robię dla klubu? Nie należę do grupy Ultras przyznaję, jednak uważam się za fanatyka tylko może trochę spokojniejszego. Chodzę na stadion kilkanaście lat. Większość swojego kibicowskiego życia (to jest młodości, bo jestem dosyć młodą osobą :D) spędziłem na oglądaniu zmagań na 4 i 3 ligowych kartofliskach. Ile to już lat? 9. Oczywiście pamiętam dobrze mecze w ekstraklasie i jak je śledziłem za dzieciaka. Zawsze ten jeden jedyny Polonista czy to w szkole czy klubie piłkarskim. Ale wracając do tematu, dużo osób przez te 9 lat tułaczki przestało chodzić. Ja chodziłem na każdy mecz jaki mogłem. Przez te lata opuściłem max. 5 meczy. Chodziłem na KS Wasilków, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie czy jakiś MKS Ełk gdzie na trybunach było 500 osób. Kumple oczywiście się śmiali gdy mówiłem im nazwę klubu, z którym gramy. Były to mecze o nic ale chodziłem. Razem z moim ojcem żartowaliśmy, że zostali najwierniejsi albo najgłupsi :p Tak czy inaczej nie odwróciłem się nigdy od tego klubu i nigdy się nie odwrócę. Kupujemy te karnety na każdy sezon, wrzucamy do puchy, kupiłem koszulkę, zawsze kiełba. Na wyjazdy nie miałem okazji jechać przez wiek i obowiązki. Może się to niedługo zmieni jeśli taki piknik-fanatyk jak ja się odnajdzie w ekipie wyjazdowej, która ma swoje prawa i to rozumiem. Tak czy inaczej na Stomil obawiałem się, że nie dam rady przyjść ze względu na wyjazd jednak okazało się, że powinienem się uwinąć. Pozdrawiam.

 11. Zaczene od tego ze nie popieram mordobica na trybunach.
  Czytam komentaze kolezanek i kolegow po salu i zauwazam dwa ugrupowania a szkoda bo Polonia jest jedana.
  Uwazam ze ENIGMA odwala kawal dobrej roboty a to oznacza jak w pracy czasem wpaki ten bledow nie robi co nic nie robi i my jako kibice jednego klubu nie mozemy byc swietrzy od PAPIERZA i jechac z Enigma bo oni sa troche inni od nas ( spokojniejszych) ale to oni wkladajac cale serce w ten klub choc czasem to dziala na niekorzyc wizerukowa klubu ale czesto jest tak ze przynosza klubowi slawe i roglos dlatego apeluje o ztonowanie swoich pogladow , oczywicie mowmy co myslimy po to jest ta strona ale czy wszystko w naszym zyciu/ rodzinach jest perfekt ?
  W ENIGMIE SA MORZY LUDZI I WIEDZA ZE TYM RAZEM NIE POSZLO JAK BY SOBIE NA DRUGI DZIEN ZYCZYLI I WIEZE ZE WYCIAGNA WNIOSKI,
  Czasem jak dzieci psocimy oby wyciagnac z tego wnioski i nieporozniac kibicow jednego klubu no chyba ze tak jak kibice sasiadki by robili to nagminnie to wtedy trzeba siasc do stolu i zastanowic sie w ktora strone idziemy.
  Proponuje pax ..a ci co chca niech prozmawiaja z Enigma ktora napewno tez bedzie musiala porozmawiac z Prezesem.(Mleko sie wylalo posprzatac trzeba ale…)
  Wszyscy na STOMIL RAZEM DLA DOBRA KLUBU.

 12. Słuchajcie, co się stało to się nie odstanie. Spierać na temat pracy klubu i gry drużyny będziemy się jeszcze nie raz. Ale bierzmy pod uwagę to, że w Polonię w ostatnich latach zainwestowano spore pieniądze. Jest awans, są dosyć tanie karnety… Nie można tego popsuć wydarzeniami, które poza stadionem żyją własnym życiem i niczym głuchy telefon zmieniają się z wersji na wersję. Najgorsze, co może teraz spotkać klub to utrata wizerunku

 13. Ja tylko się obawiam, że PZPN da nam karę i Nitot będzie musiał płacić. A te pieniądze poszłyby na inny, lepszy cel. Wiem, nie moja kasa więc powinienem zamknąć się.
  Liczę na pokazanie się zwykłych kibiców i Enigmy 1 Sierpnia – będzie lepszy wizerunek Polonii.
  Wczoraj nabyłem karnet i widziałem ile zostało miejsc , może do 1 tys karnetów dobijemy.
  Bardzo ale to bardzo musimy zadbać o atmosferę na trybunach, wiem ze to wakacje ale dobry wynik ze Stomilem i transmisja może na bardzo pomóc ale i zaszkodzić jak w eter pójdzie kiepski przekaz.
  Enigmo – róbcie swoje, jak musicie to róbcie „inne akcje” byleby klub nie był stratny.
  Widzimy się w poniedziałek , może znacznie wcześniej niz przed 17.00 ?

Dodaj komentarz