Trener Smalec na tle innych szkoleniowców II ligi

Start sezonu II ligi zbliża się wielkimi krokami, więc wypadałoby przyjrzeć się nie tylko zawodnikom, ale też i trenerom rywali. Pomaga w tym załoga „Ligowca”, która stworzyła zestawienie wieku trenerów w II lidze, zachęcając nas do sprawdzenia innych statystyk związanych z trenerami w II lidze.

Rafał Smalec

Zgodnie z tym zestawieniem, najmłodszym trenerem w II lidze będzie szkoleniowiec Olimpii Elbląg – Przemysław Gomułka, który ma 30 lat. Niewiele, bo zaledwie o rok starszy od niego jest Sebastian Szpyrka, który będzie prowadził Motor Lublin. Z kolei najstarszym trenerem w II lidze jest Sławomir Majak, prowadzący innego beniaminka – Siarkę Tarnobrzeg. Piłkarz Roku w Polsce w Plebiscycie Piłki Nożnej z 1997 roku ma obecnie na liczniku 53 lata.

Jak w tym zestawieniu wypada trener Smalec? 44-letni szkoleniowiec „Dumy Stolicy” uplasował się na 11 miejscu – tuż za Krzysztofem Wołczkiem (43 lata, Śląsk II Wrocław) i przed Grzegorzem Kurdzielem (45 lat, GKS Jastrzębie).

Zdjęcie

Z kolei najdłużej pracującym w obecnym klubie jest Mariusz Pawlak. Były zawodnik Polonii trenuje od 2 lat i 8 miesięcy Wisłę Puławy. Natomiast trenerem z najkrótszym stażem jest Marcin Płuska, który objął stery w Kotwicy Kołobrzeg zaledwie 9 dni temu. Rafał Smalec w tym zestawieniu uplasował się w środku stawki – nasz trener pracuje przy Konwiktorskiej 6 od roku i 10 dni.

Ciekawie prezentuje się również zestawienie uwzględniające liczbę klubów, które trenowali poszczególni trenerzy. Tutaj szczególnie wyróżnia się Majak (Siarka Tarnobrzeg), dla którego obecny pracodawca jest dwudziestym w karierze. „Najgorzej” wypada obecny szkoleniowiec GKS-u Jastrzębie, dla którego klub z Jastrzębia Zdroju jest pierwszym, który trenuje samodzielnie. Smalec uplasował się tutaj na piątej pozycji – Polonia jest jego piątym klubem.

Przyjrzeliśmy się także licencjom trenerskim każdego z szkoleniowców. 10 z nich posiada licencję UEFA A, dziewięciu UEFA PRO (w tym Smalec), a jeden (Szpyrka) jest posiadaczem licencji UEFA Elite youth A.

Inne ciekawe statystyki dotyczące trenerów II ligi:

 • tylko jeden trener ma podwójne obywatelstwo – Gomułka (polskie i niemieckie)
 • Śląsk II Wrocław jest jedyną drużyną, która zgłosiła dwóch szkoleniowców
 • Ośmiu trenerów w przeszłości pracowało w drużynach, które obecnie występują w PKO Ekstraklasie
 • Damian Guzek to jedyny trener w II lidze, który pracuje w klubie którego jest wychowankiem (Pogoń Siedlce)

Author: Rusherfly

Jeden z założycieli Fanclubu Damiana Mosiejko/i

6 thoughts on “Trener Smalec na tle innych szkoleniowców II ligi

 1. Pzpn nie wprowadzil wymogu mlodziezowcow dla trenerow a szkoda dziennikarze by sie zachwalali ze mozna by bylo duzo kasy za tak mlodych i jusz doswiadczonych dostac…
  Ostanio mialem dyskucje z Czechem i od mi powiedzial ze go klamie ze u nas obowiazuje przepis o mlodziezowcach i musza grac czy sa w formie czy nie przez 90 minut.
  Jeszcze tylko zeby u trenerow to wprowadzili i idziemy na mistrza swiata w usprawnianiu pilki…
  Ostatio Mielcarski sie wypowiadal ze szkoda ze tylko jeden lub dwoch musi byc /zaleznie od lig on by chcial minim 3 a ja mysle a dlaczego nie 11…wtedy mozna by bylo zarabiac kase.

Dodaj komentarz