Czy Polonia sięgnie po zdolnych juniorów MKS-u?

Polonia wzmocniła się już siedmioma zawodnikami (wliczając powracającego z wypożyczenia Kacpra Roguskiego). Z informacji jakie krążą w eterze wynika, że dyrektor sportowy „Czarnych Koszul” Piotr Kosiorowski poszukuje jeszcze młodzieżowców.

Bartosz Biedrzycki, Kacper Śmiglewski

Na razie klub przyglądał się młodzieży z zespołu rezerw (Antoni Borkiewicz, Jan Parafianowicz i Igor Wysocki). Pozostaje pytanie czy trener Rafał Smalec będzie chciał jeszcze raz przyjrzeć się najzdolniejszym juniorom akademii MKS-u Polonia Warszawa. Z zespołu trenera Adama Chmielewskiego odszedł już Aleksander Gajgier (Radomiak Radom) i Jakub Okusami (Legia II Warszawa).

Oznacza to, że nadal do wzięcia są trzej wyróżniający się zawodnicy drużyny, która w poprzednim sezonie długo walczyła o mistrzostwo w CLJ-tce. Mowa tu o Franciszku AntkiewiczuBartoszu Biedrzyckim Kacprze Śmiglewskim.

Najzdolniejszy w opinii trenera Chmielewskiego Biedrzycki był najlepszym piłkarzem zespołu rocznika 2003. Z tego co ustaliliśmy latem był testowany w klubach I ligi, ale póki co nadal jest wolnym zawodnikiem.

Dużo medialnych pogłosek pojawiało się w kierunku Śmiglewskiego. Piłkarzem interesowały się kluby włoskie i jeden średniak polskiej ekstraklasy. Grał sporo w młodzieżowej kadrze, więc nadal pozostaje łakomym kąskiem dla zespołów poszukujących młodzieżowców.

Antkiewicza chwalił portal Junior Weszło! On podobnie jak Biedrzycki był w orbicie klubów z poziomu centralnego.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

5 thoughts on “Czy Polonia sięgnie po zdolnych juniorów MKS-u?

 1. Aż się prosi abyśmy „zabierali” nazjdolniejszych juniorów . Nie mam pojęcia jakie są ceny za takich zawodników ale 2 liga dla takiego 19 latka i to Polonii Warszawa to już jest coś. Oczywiście zalezy jakie ma wymagania finansowe oraz ile wpiszemy klauzulę odstępnego.
  Coś mi się widzi, że trudne będą rozmowy z MKS i zainteresowanymi.
  W ogóle czy tacy chłopy którzy są w MSK Poloni Warszawato kibicują Polonii Warszawa? Chcieliby grać w pierwszym zespole ?
  Ktoś coś wie ?

  1. różnie z tym bywa/bywało.
   Myślę, że im lepsza oferta klubu tj. poziom sportowy, możliwości rozwoju tym więcej chłopaków będzie zainteresowanych.
   No bo jak jeszcze niedawno takiemu zdolnemu juniorowi mieliśmy do zaoferowania 3 ligę, treningi często na połowie boiska, brak perspektyw na awans i nie wiadomo było czy klub będzie miał płynność by płacić na bieżąco to z czym do ludzi?

Dodaj komentarz