Poloniści rozpoczęli przygotowania do II ligi

Piłkarze „Czarnych Koszul” rozpoczęli dziś przygotowania do II ligi. Podopieczni Rafała Smalca zaczynają bardzo intensywny okres przed startem rozgrywek. Pierwszy mecz polonistów, z KKS-em Kalisz wypada 17 lipca 2022 r.

Łukasz Piątek, Tomasz Wełna, Szymon Jarosz

Trener Smalec miał do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników pierwszego składu. Pojawił się nawet Wojciech Chojczak, który wiosną leczył poważny uraz.

Z zespołem trenowali nowo pozyskani zawodnicy: Michał Fidziukiewicz, Jan  Majsterek, Mateusz MichalskiJakub Wawszczyk oraz powracający z wypożyczenia do Sokoła Serock Kacper Roguski. Trener Smalec miał także oczywiście do dyspozycji Michała Bajdura i Jakuba Lemanowicza, którzy niedawno podpisali umowy z Polonią i zapewne wkrótce zostaną oficjalnie ogłoszeni przez klub.

Wśród zawodników obecnych na zajęciach pojawili się także piłkarze rezerw Polonii: Antoni Borkiewicz, Jan Parafianowicz i Igor Wysocki.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

12 thoughts on “Poloniści rozpoczęli przygotowania do II ligi

 1. Generalnie pierwsza 11tka już jest, słabiej z ławką rezerwowych. No i młodzieżowcy ale tacy do składu a nie na zapchajdziurę. Tak czy inaczej wyglądamy może nie super mocno ale na pewno solidnie. Teraz rola trenera aby ustawił zawodników, utrzymał ich fizyczność i poprawił mankamenty (skuteczność, przestoje w grze, gra wahadłowych). Słabe punkty Polonii: Pazio, Pieńkowski, Pieczara, Waszczyk).

  1. Wawszczyk chyba, nie Waszczyk.
   I skąd wiesz, zakładam, że gościa na oczy nie widziałeś.

  1. Lewicki – Smalec wypowiadał się, że w jego grze brakuje ciągoty do pressingu; czy były jeszcze jakieś inne powody nie wiadomo
   Niewiarowski – podejrzewam, że poziom; w III lidze grał niewiele, więc na wyższym szczeblu pewnie nie miałby szans na występy, tym bardziej że sprowadzono Wawszczyka, a i Bajdur może grać na wahadle

  2. Lewicki byłby może bardziej zasadny w systemie z dwoma napastnikami. Jako joker grał spoko, ale to decyzja trenera. Dla mnie tylko dwóch napastników, to mało.

   Niewiarowski jest skrzydłowym, nie bardzo pasował do gry na wahadle. Szkoda, ale lepiej żeby się rozwijał niż miał siedzieć na ławce lub grać w rezerwach.

Dodaj komentarz