Lemanowicz nowym bramkarzem „Czarnych Koszul”?

Dochodzą nas słuchy, że Polonia Warszawa po rozstaniu z Dariuszem Krzysztofkiem zainteresowała się golkiperem III-ligowego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki Jakubem Lemanowiczem.

Jakub Lemanowicz

Wychowanek Pegaza Drobin, w przeszłości był w szerokiej kadrze ekstraklasowej Wisły Płock. Jednak pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawiał w Sokole Aleksandrów Łódzki. Później grał dla Olimpii Grudziądz (7 meczów w I lidze) i Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Co ciekawe dwa razy (na trzy) drużyny z Lemanowiczem ogrywały Polonię. W sezonie 2018/19 zaliczył czyste konto w meczu Sokół – Polonia (0:2). Wygrywał także w minionym sezonie w barwach zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego (1:2). W sezonie 2020/21 Świt zremisował u siebie Polonią (1:1).

W zakończonym sezonie III ligi Lemanowicz zaliczył 6 meczów w barwach Świtu. Bronił też w Pucharze Polski gdzie zagrał w 3 spotkaniach, w tym kończącym przygodę Świtu z tymi rozgrywkami spotkaniu z Olimpią Grudziądz (3:3 pd; k: 2:4).

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

3 thoughts on “Lemanowicz nowym bramkarzem „Czarnych Koszul”?

  1. Pingback: hihuay

Dodaj komentarz