Kotwica Kołobrzeg również w II lidze

Z kronikarskiego obowiązki warto wspomnieć, że również w sobotę awans do II ligi wywalczyła Kotwica Kołobrzeg, która wygrała rywalizację w grupie II.

Marcin Kluska

Trzeba pamiętać, że piłkarze znad morza mieli także ciężką przeprawę. Przed ostatnią kolejką Kotwica była druga w tabeli i traciła dwa punkty do Olimpii Grudziądz.

Piłkarze z Kołobrzegu ograli na wyjeździe Stolem Gniewino 4:3, a Olimpia niespodziewanie przegrała 0:1 ze Świtem Skolwin i to Kotwica cieszy się z awansu.

Kotwica wraca na trzeci poziom rozgrywkowy, podobnie jak Polonia, po pięciu latach przerwy. W sezonie 2016/17 piłkarze spotkali się w przedostatnim meczu II ligi, w którym padł remis 2:2, który w perspektywie meczu z niepowstrzymanym ówcześnie Rakowem Częstochowa oznaczał de facto spadek obu ekip, które starały się do ostatniej chwili przegonić Gryf Wejherowo i Rozwój Katowice… Czyżby mała szansa na rewanż?

Z pozostałych dwóch grup III ligi awans wywalczyły: rezerwy Zagłębia Lubin (III) i Siarka Tarnobrzeg (IV). Spadkowicza mi z I ligi są: Stomil Olsztyn, Górnik Polkowice i GKS Jastrzębie.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

3 thoughts on “Kotwica Kołobrzeg również w II lidze

Dodaj komentarz