Polonia o krok od II ligi po ciężkiej batalii z Legionovią!

W szlagierze 35 kolejki grupy pierwszej III ligi Polonia Warszawa pokonała u siebie Legionovię Legionowo 3:2. Takie rozstrzygnięcie daje „Czarnym Koszulom” awans na fotel lidera, a do przypieczętowania awansu do upragnionej II ligi konieczne jest jeszcze zwycięstwo w ostatniej kolejce z outsiderem ligi Wissą Szczuczyn, a w razie (odpukać) niepowodzenia remis lub przegrana Legionovii z Błonianką Błonie.

11.06.2022, Warszawa
Polonia Warszawa – Legionovia Legionowo 3:2 (0:1)
bramki: Krzysztof Koton 58, 61, Marcin Pieńkowski 90

Polonia: Michał Brudnicki – Eryk Mikołajewski, Szymon Jarosz, Tomasz Wełna (46. Marcin Pieńkowski) – Adam Pazio Ż, Piotr Marciniec, Łukasz Piątek, Wojciech Fadecki – Krzysztof Koton, Marcin Kluska (72. Damian Mosiejko), Krystian Pieczara Ż (77. Szymon Lewicki)

Sędziował:  Sebastian Krasny (Kraków)

Źródło: własne

Author: Tomas86

Nie lubię lania wody. Moja maksyma to: "krótko, zwięźle i na temat" :-)

22 thoughts on “Polonia o krok od II ligi po ciężkiej batalii z Legionovią!

 1. Marzenia się nie spełniają. Marzenia trzeba spełniać. Krok po kroku nasz zespół realizuje pragnienia nas wszystkich o grze na szczeblu centralnym. Dziękujemy za zwycięstwo. Jeszcze tylko jeden mecz z Wissą przed drużyną. Szczególne brawa należą się Krzysztofowi Kotonowi za dublet w dzisiejszym spotkaniu. No i wielkie uznanie dla tak licznie przybyłych kibiców i niesamowity doping.

 2. Enigmo, podobno zapominamy dziękować gdy zrobicie coś zajebistego.

  Dzisiejsza oprawa przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Udekorowaliście to dzisiejsze święto jakby to było zaprzysiężenie królowej Anglii. 😉

  Organizujcie wyjazd do Szczuczyna. Muszą nas wpuścić na trybunę gospodarzy skoro mają stadion na 1500 miejsc. 😉

  1. Z tego co widziałem na Google Maps, to tam za płotem stadionu jest duży plac na którym będą mogli się ustawić wszyscy chętni, jesli nie wpuszczą nas w komplecie 😉

 3. To był najlepszy, najbardziej emocjonujący mecz jaki widziałem przez te 40 lat kibicowania Polonii. Dorownuje a emocji znacznie więcej niż w meczu ze szmacinką 3:0 z bramkami Bruna, Smolarka (podanie Piątka) i Mierzeja. Brawo DRUŻYNA!!! Brawo Krzysiek K. 🙂

 4. Gwiazdą dzisiejszego meczu niewątpliwie Krzysiek Koton. Wielkie dzięki za dziś.
  Gwiazdami innej natury oczywiście kibice z Enigmą na czele. Chapeau bas !!!

  Opisywać meczu nie ma co – straciłem głos, wróciłem do domu – nalałem dobrego kielicha i może do jutra odzyskam mówienie.

 5. Najlepszy mecz na jakim byłem w życiu, druga bramka Kotona to poezja, bramka na 3:2 to orgazm dla duszy, atmosfera na Kamiennej nie do podrobienia, po prostu ogień. Jedyny minus to taki, że chyba wrzodów z nerwów dostałem 😉

 6. Asysta Grzesia Wojdygi przy drugiej bramce Kotona na 2-1 – palce lizać.
  Ustawienie naszej obrony przy straconej bramce na 2-2 – woła o pomstę do nieba.

  Za trzecią bramkę trzeba Pieńkowskiemu wszytko wybaczyć 🙂

  1. Ok, prawda, prawda! Pieniek na wiosnę jest cieniem samego siebie z jesieni. Dzisiaj też partolił, ale darłem paszczę jak wywoływali kto strzelił gola!

  1. Można się trochę martwić o defensywę. Na pewno nie zagra Pazio za 4 żółte kartki. Nie wiadomo co z Wełną- zszedł w przerwie i kulał. Bez tej dwójki będzie mocno osłabiona obrona.

  1. Na FB widziałem komentarz, że legioniści wpadli pod kasę przy Kamiennej.

 7. Najbardziej emocjonujący mecz Polonii od 6 lat. Oprawa i liczba kibiców na poziomie ekstraklasy. Poziomu meczu nie oceniam bo liczy się wynik. Ale za tydzień czeka nas ciężki mecz bo Wissa się nie polozy, wygrali z Unią na wyjeździe. Gdyby tylko nie było tych bluzg byłoby wspaniale. Było wielu kibiców którzy dawno nie byli na meczu, może po awansie wrócą ?

Dodaj komentarz