Nowe czasopismo – Magazyn 1911

W sieci pojawił się pierwszy, nowy numer czasopisma „Magazyn 1911”. To swoisty almanach wszystkich meczów pierwszego zespołu piłkarskiego od marca do czerwca 2022 r.

Czasopismo powinno łączyć całe środowisko, a nie dzielić. Bo jak mówił gen. Kazimierz Sosnkowski w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” – Klub Polonia stawia sobie za cel być wzorem dobrych zwyczajów i etyki sportowej (8 maja 1936 r., s. 2). Stąd pomysł naszego nowego magazynu, który pozytywnie będzie prezentował Polonię Warszawa SA, KKS Polonia, MKS Polonia i SKK Polonia oraz inne inicjatywy, jak szachy, brydż czy muzeum klubu. Oczywiście będziemy także pamiętać o naszej pięknej historii – nie zabraknie więc u nas materiałów o ważnych wydarzeniach czy postaciach z przeszłości – czytamy w słowie od redakcji do polonijnych czytelników.

W gazecie dostępnej elektronicznie wywiady m.in. z trenerami, piłkarzami i piłkarkami. Do tego zespól redakcyjne przygotował tabele oraz składy z poszczególnych meczów. Planowane są kolejne numery magazynu, gdzie znajdzie się miejsce dla innych polonijnych sekcji.

Numer został zamknięty przed zaległym meczem „Czarnych Syrenek” w dniu 9 czerwca. Całość dostępna tutaj.

Author: Sowa-EG

W kilku słowach. Wielbiciel węgierskiego wina (szczególnie Tokaju) oraz budapesztańskiej secesji. z sentymentem odwiedzający Lwów i Wilno. Niegardzący polskim piwem z niewielkich, niezależnych browarów (kraft). Próbujący swoich sił w domowym browarnictwie pod marką "Ukryta Sowa". :-)

Dodaj komentarz