Zapowiedź meczu z Pelikanem Łowicz

W sobotnie popołudnie drużyna Polonii Warszawa wyjdzie na boisko w Łowiczu, gdzie zmierzy się z lokalnym Pelikanem. Czego można się spodziewać po rywalu?

Pelikan Łowicz

Historia

Klub z Łowicza został założony w kwietniu 1945 roku. Drużynę stworzyli zawodnicy kilku łowickich konspiracyjnych klubów (Olimpia, Bzura), które działały „w podziemiu” podczas II wojny światowej. Najbardziej znanym wychowankiem tego klubu jest Maciej Rybus – reprezentant Polski, wszyscy kibice Polonii na pewno znają też innego zawodnika, który przygodę z piłką zaczynał w Pelikanie – Przemysława Płachetę. W barwach Pelikana występuje także Piotr Piekarski, który w sezonie 2012/13 rozegrał 6 spotkań w Polonii. Drużyna z Łowicza po raz pierwszy awansowała do III ligi w sezonie 1990/1991 (wówczas było to trzeci poziom rozgrywek). Historyczny sukces klub osiągnął w sezonie 2006/2007, kiedy awansował do II ligi (wówczas był to drugi poziom rozgrywek). Na tym poziomie Pelikan utrzymał się jednak tylko jeden sezon.

O meczu

Jesień w wykonaniu zawodników Pelikana wygląda naprawdę dobrze. Zespół z Łowicza wygrał osiem z trzynastu rozegranych spotkań i na cztery kolejki przed końcem sezonu jest bliski zapewnienia sobie utrzymania w lidze. Obecnie podopieczni trenera Jakóbczyka zajmują jedenastą pozycję (spadają drużyny z miejsc 14-19). Na szczególną uwagę zasługuje bilans wiosennych meczów na własnym boisku – 5-1-0. Patrząc na dość przeciętną grę Polonii na wyjazdach, w tym meczu można obawiać się najgorszego. Optymizmem nie napawa również historia występów „Polonistów” w Łowiczu: 2 wygrane, 1 remis i 2 porażki.

5 ostatnich meczów Pelikana w lidze (najwyżej ostatni mecz)

  • 1:3 z Unią Skierniewice (W)
  • 3:0 z Wissą Szczuczyn (D)
  • 3:1 z Legionovią (W)
  • 1:1 z GKS-em Wikielec (D)
  • 2:0 z Legią II Warszawa (W)

Forma

Polonia ma za sobą nieco lepszy okres gry. Podopieczni Rafała Smalca szybko otrząsnęli się po porażce w Urszulinie i wygrali trzy kolejne spotkania – z Pilicą Białobrzegi (6:1), z Mamrami Giżycko (2:0) i z Bronią Radom (3:0). Największym atutem naszej drużyny wydaje się być Szymon Lewicki, który wpisał się na listę strzelców w każdym z wspomnianych meczów i prawdopodobnie na stałe zameldował się w wyjściowej jedenastce Polonii.

Zagrożeni:

  • Polonia: Eryk Mikołajewski (7 ŻK), Wojciech Fadecki (3 ŻK), Adam Pazio (3 ŻK), Damian Mosiejko (3 ŻK), Krzysztof Koton (3 ŻK)

Sędzia: Maciej Lanckowski z Torunia

  • do tej pory nie prowadził meczów Polonii
  • w tym sezonie sędziował mecz Pelikana z Legią II (1:1) – 4ż (2-2)

Author: Rusherfly

Jeden z założycieli Fanclubu Damiana Mosiejko/i

4 thoughts on “Zapowiedź meczu z Pelikanem Łowicz

Dodaj komentarz