Podsumowanie weekendu w CLJ (21-22.05)

Niestety kryzys zespołu CLJ u-18 nie ma końca, Polonia przegrała kolejny mecz, tym razem z Arką Gdynia. Młodsi koledzy również nie mogli cieszyć się z wygranej, drużyna u-17 również musiała uznać wyższość rywala, a zespół u-15 zremisował.

Kacper Jakóbczyk

CLJ U-18: Arka Gdynia – Polonia Warszawa 3:0 (3:0)

Lider okazał się dla polonistów za mocny. Mecz rozstrzygnięty został już w pierwszej połowie. Arka po 35 minutach prowadziła 3:0, potem bramki już nie padały. Porażka pozbawiła polonistów szansy na skończenie sezonu na podium.

W ostatniej kolejce Polonia zagra z UKS-em SMS Łódź. Dla naszego zespołu większego znaczenia to spotkanie nie ma, zdecyduje tylko o tym, które z miejsc 6-8 zajmie nasz zespół. Zdecydowanie inaczej prezentuje się sytuacja rywali, którzy są w strefie spadkowej i tylko wygrana może dać szansę na utrzymanie. Spotkanie zostanie rozegrane na Saharze w sobotę, początek o 13:00. W Łodzi było 1:0 dla UKS-u.

***

CLJ U-17: AP Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa 2:1 (1:1)
bramki:
Wojciech Lach 33

Niestety spotkanie z sąsiadem z tabeli zakończyło się porażką. W efekcie Polonia spadła z 4 na 5 miejsce.

W przedostatniej kolejce duże wyzwanie przed naszym zespołem. „Czarne Koszule” zagrają u siebie z Escolą, która zajmuje drugie miejsce. Początek domowego spotkania w sobotę o 15:30. W pierwszym meczu rywal wygrał 5:3.

***

CLJ U-15: Widzew Łódź – Polonia Warszawa 4:4 (2:3)
bramki:
Dawid Radomski 2, Błażej Tłaczała 35 i 38, Filip Ciara 75

Emocji w spotkaniu CLJ u-15 nie brakowało. Polonia prowadziła od 2 minuty, ale po 30 minutach było 2:1 dla Widzewa. Na przerwę poloniści schodzili, prowadząc 3:2. Drugą część lepiej zaczęli łodzianie, którzy od 66 minuty prowadzili 4:3. W końcówce „Czarne Koszule” zdołały wywalczyć remis. Remis jednak można uznać za rozczarowujący, rywal zajmuje ostatnie miejsce i jest już pewny spadku. Strata punktów poskutkowała spadkiem z 2 na 3 miejsce.

W przedostatniej kolejce Polonia zagra u siebie z Varsovią, która ma tyle samo punktów na koncie i zajmuje 2 miejsce. Początek w sobotę o 9:30. Na wyjeździe poloniści przegrali 1:4.