Engel przymierzał Kałużnego do roli trenera Polonii

Na fali wymiany twitterowej o licencjach trenerskich UEFA Pro trafiliśmy dzięki dada6 na ciekawy wątek dotyczący szkolenia. W trakcie dyskusji okazało się, że w przeszłości kursu  trenerskiego nie zaliczył Radosław Kałużny. Co ciekawe był przymierzany przez byłego prezesa Polonii Jerzego Engela do objęcia funkcji pierwszego szkoleniowca „Czarnych Koszul”.

Jerzy Engel, Maciej Szczęsny, Tomasz Moskal

Sytuacja została wspomniana w „Przeglądzie Sportowym” gdzie znalazła się rozmowa Piotra Wołosika z „Tatą”:

Przez momencik coś próbowałem, ale dawno temu i raczej nieśmiało. Za czasów gry w reprezentacji Jerzego Engela, on właśnie namówił mnie bym złożył papiery w szkole trenerskiej. Złożyłem, zapłaciłem wpisowe za sprzęt i… ani razu nie pojechałem. Wtedy żyłem chwilą i nie w głowie były mi nauki. Po latach również Engel zaproponował mi rolę trenera w Polonii Warszawa. 

– Radziu, masz papiery?

– Nie. A bez nich się nie da?

Tylko się zaśmiał. Mógł mieć pewność, że żaden piłkarz nie oszukałby trenera albo dyrektora Kałużnego. Za dużo sam podczas kariery rozrabiałem. Chociaż ponoć dziś wszyscy piłkarze są grzeczni i nie w głowie im balety. Chętnie bym to sprawdził! 

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz