Podsumowanie weekendu w CLJ (14-15.05)

Trwa kryzys zespołu u-18, który przegrał 3 mecz z rzędu, było to też jednocześnie 5 spotkanie z rzędu bez wygranej. W lepszych nastrojach są młodsi koledzy. Zwycięstwo Polonia odniosła zarówno w CLJ u-17 i CLJ u-15.

Hubert Pilarz

CLJ U-18: Polonia Warszawa – Cracovia Kraków 2:3 (1:3)
bramki:
Eryk Kudokas 38, Piotr Urbański 62

Niestety sobota przyniosła kolejną porażkę zespołu w CLJ u-18. Poloniści stracili już zupełnie szansę na wygranie rozgrywek, obecnie zajmują 5 miejsce ze stratą 6 punktów do liderujących Arki i Zagłębia Lubin. W dwóch ostatnich spotkaniach pozostała naszym graczom gra o to, by zakończyć sezon na jak najwyższej pozycji.

Utrzymać się w pierwszej piątce będzie trudno. Polonia w najbliższej kolejce zagra na wyjeździe z liderem – Arką Gdynią. Początek w sobotę o 17:30.

***

CLJ U-17: Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 2:1 (1:0)
bramki:
Franciszek Zubik 3, Kacper Sankiewicz 68

Poloniści wygrali na własnym boisk z ŁKS-em Łódź i w ten sposób zapewnili sobie utrzymanie na 3 kolejki przed zakończeniem rozgrywek. Niestety na wygranie grupy szans też już właściwie nie ma.

W niedzielę o 17:00 „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z AP Jagiellonią Białystok. Będzie to ważne spotkanie, bo rywal wyprzedza Polonię o 1 pkt. Wygrana pozwoli na awans w tabeli.

***

CLJ U-15: Polonia Warszawa – AKS SMS Łódź 5:0 (4:0)
bramki: 
Dawid Radomski 10, 20 i 65; Błażej Tłaczała 25, Adrian Bodziony 30

Po dotkliwej porażce w derbach szybko poloniści wracają na właściwe tory. Nasz zespół pokonał u siebie 5:0 AKS SMS Łódź, który przed tą kolejką miał na koncie tyle samo punktów. Wygrana jest tym cenniejsza, że swoje spotkanie niespodziewanie przegrała Legia Warszawa. Polonia do lidera w efekcie traci tylko 2 pkt.

W sobotę o 15:00 „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z Widzewem Łódź, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Źródło: własne/laczynaspilka.pl/90minut.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz