Zapowiedź meczu z Mamrami Giżycko

W sobotę Poloniści zagrają w Giżycku z lokalnymi Mamrami. Czy uda im się skutecznie zrewanżować za jesienną porażkę przy K6?

Marcin Kluska

Historia

Mamry Giżycko to jeden z młodszych klubów naszej grupy. Założony został tuż po wojnie w 1947 roku jako KS Łuczanin Giżycko, a obecna nazwa funkcjonuje od 1974. Największym sukcesem w 74 letniej historii klubu pozostaje mistrzostwo klasy okręgowej w sezonie 1998/99, po którym Mamry awansowały do IV ligi warszawsko-mazowieckiej. Obecny sezon to trzeci w historii klubu, gdy ten występuje w rozgrywkach III ligi – ostatni miał miejsce w sezonie 1991/92.

O meczu

Polonia ma za sobą udane spotkanie z Pilicą Białobrzegi (6:1), lecz mimo to strata do Legionovii dalej wynosi siedem punktów. Wydawać by się mogło, że wyjazd do Giżycka to formalność dla podopiecznych Rafała Smalca, jednak chyba każdy kibic Polonii pamięta jesienny mecz przy Konwiktorskiej, przegrany 1:2. Optymizmem nie napawa również fakt, że Mamry na wiosnę grają u siebie zdecydowanie lepiej, niż jesienią, kiedy nie wygrali żadnego meczu na własnej murawie. Od początku rundy zespół z Giżycka wygrał wszystkie cztery spotkania rozgrywane w Giżycku. Z kolei Polonia na wyjazdach radzi sobie średnio – porażka z Legią II, wyszarpane zwycięstwa z Sokołem Aleksandrów Łódzki czy Lechią Tomaszów Mazowiecki i remis ze Świtem.

Rafał Smalec będzie miał komfort przy wyborze pierwszej jedenastki na dzisiejszy mecz, bowiem ma do dyspozycji wszystkich zawodników pierwszej drużyny. Gorzej to wygląda, jeśli chodzi o potencjalne zawieszenia za kartki. Uważać dzisiaj będą musieli przede wszystkim dwaj młodzieżowcy – Krzysztof Koton, który ma na koncie trzy żółte kartki i Eryk Mikołajewski, który ma ich siedem. Zagrożony również jest Damian Mosiejko, który tak samo jak Koton otrzymał trzy żółte kartoniki.

Author: Rusherfly

Jeden z założycieli Fanclubu Damiana Mosiejko/i

26 thoughts on “Zapowiedź meczu z Mamrami Giżycko

    1. Już 3:1 przegrywają, z czego te dwie bramki wpadły jedna po drugiej 😀

    1. Lubię to miasto UĆ. Teraz czekam na koncert w naszym wykonaniu.

  1. Początek dobry w naszym wykonaniu ale potem słabiej. Jak dalej będzie ulewa, boisko nie będzie się nadawać do gry kombinacyjnej. Mamy już tylko 45 minut aby wcisnąć tę bramkę. Może Pieczara wejdzie ta murawa jest dla niego.

Dodaj komentarz