Polonia rewanżuje się Mamrom w Giżycku

„Czarne Koszule” udanie zrewanżowały się Mamrom Giżycko za jesienną porażkę przy K6 (0:2). Poloniści rozbili gospodarzy 2:0 i dzięki porażce Legionovii Legionowo z ŁKS-em II Łódź (2:4)  zmniejszyli dystans do lidera do czterech punktów. 

Damian Mosiejko

14.05.2022 r.
Mamry Giżycko – Polonia 0:2 (0:0)
bramki: Adrian Kucharski 56 (s), Szymon Lewicki 62

Polonia: Michał Brudnicki – Filip Arak, Szymon Jarosz, Tomasz Wełna Ż – Adam Pazio,  Piotr Marciniec, Krzysztof Koton, Wojciech Fadecki (73. Marcin Pieńkowski) – Marcin Kluska, Szymon Lewicki (78. Krystian Pieczara), Damian Mosiejko.

Sędzia: Sebastian Pakuszewski (Gdańsk)

Żółtą kartką został także ukarany trener Rafał Smalec.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

24 thoughts on “Polonia rewanżuje się Mamrom w Giżycku

  1. szkoda tylko ze legionovia ma przed sobą glownie mecze z płotkami. ale na razie mozemy sie cieszyc 🙂

  1. No i skreślana przez wszystkich Unia dziś wygrała w Radomiu 4:0, także też nie musi być dla nich łatwym przeciwnikiem

  1. Jeden mecz wygrali 7:0. Chwilę później mają kryzys. Ale tak rzeczywiście jest. Chyba wygrana z nami w PP spuściła z nich ciśnienie.

 1. Drużyną wróciła do stołu. Znów wszystko zależy tylko od nas. Super wyniki dla nas obu tych meczy.
  Teraz zacznie się nerwówka w obozie rywali. I dobrze, bo ile można jechać na farcie.
  Tydzień odpoczynku przed wszystkimi i czeka już finalna rozgrywka.
  Będzie się działo.

  1. Fakt – Lewicki się rozkręca.
   A wydawał się być takim drugim Kujawo – podobnym.

 2. Lewicki gdyby poprawił skuteczność miałby już z 8 bramek. Na 3 ligę wymiata, a o to nam chodzi. Pieczara, no cóż robi wiatr i innym pozycję może wchodzić z ławki. Daliśmy radę bez Łukasza Piątka, nie ma ludzi niezastąpionych. Trener działa, może to uratujemy. Szacunek dla tych co pojechali ponad 200 km , było Was widać i słychać. Czy Legionovia ma słabszy okres? Zobaczymy za tydzień. Wreszcie i do nas się uśmiechnęło słońce.

 3. Mam szacunek do Krystiana, ale to Szymon Lewicki osiągnął więcej w piłce bo był królem strzelców I ligi, w której Krystian nie strzelił ani jednej bramki na 22 mecze a Szymon blisko 60. Także wygląda na to, że ma większy potencjał strzelecki niż Krystian i ten potencjał teraz się objawia. Super dla Piotrka Kosiorowskiego, że wyłapał go gdy Bełchatów ogłosił niewypłacalność. Jeden transfer, a robi różnice w punktach. To oczywiście nie jest jego top forma (nie grał od września) i nieskuteczność razi, ale i tak piłka wpada i daje punkty. I jest konkurencja dla Krystiana. I o to chodziło.

  1. Pozostanie tylko tajemnicą, czemu nie wszedł z Legią II. Końcówka była idealnie pod niego – dużo dośrodkowań w pole karne.

 4. Jakaś magia w tej Łodzi:), ale szczęściu trzeba pomoc. Co do naszego meczu. Poziom naszej gry niezmiennie słaby. Przeciwnik jaki jest każdy widział, nie bez powodu walczą o utrzymanie. Samobój i gol po błędzie, a nie akcjach i przewadze. Wynik najważniejszy i tylko to cieszy. Opinia odnośnie Lewickiego v Pieczara okazuje się zgodna z rzeczywistością, dobrze ze chociaż na koniec trener z nią nie walczy. Cała reszta bez zmian. Nasz awans będzie wyjątkowo korzystnym zbiegiem okoliczności i myśle, ze spełnienie marzeń o grze w II lidze wyjątkowo kosztowne dla właściciela.

  1. No właśnie, wygląda na to, że awans = rewolucja + inwestycje, bo w II lidze Mamr & co. już nie będzie.

   PS. Czy ktoś może wie, jaki utwór oryginalny użyty został w tej pieśni zapewne dziś w Poznaniu miejscami rozbrzmiewającej https://youtu.be/yd4Y1v4xI4E ?

 5. Jeżeli wszystko wygramy i awansujemy do 2 ligi czeka olbrzymia przebudowa składu . Nie mówię tez o kosztach utrzymania w 2 lidze. Jedyne w czym widzę szansę, to że czołowi zawodnicy MKS będą chcieli zostać w 2 ligowej Polonii i potem Polonia po roku ich np. sprzeda do extraklasy.
  Chyba nikt nie zdaje sobie sprawy jaka jest przepaść sportowa pomiędzy 2 a 3 ligą. Zresztą popatrzmy : Pogoń GM – spadek, Sokół OStróda – spadek, LEgionovia – spadek, Znicz i Pogoń Siedlce utrzymanie po walce. A propos Marcinho w Pogoni Siedlce gra i chyba coś strzelił , za słaby na 3 ligę a dobry na 2 ?
  Dobra, obyśmy mieli rozterki finansowe w 2 lidze …….

  1. ale już np. łks – awans psim swędem do 2 ligi tylko dlatego, że Drwęca zrezygnowała i wans z 2 do 1 ligi na luzie.
   Jakaś Skra Częstochowa, Garbarnia, i inne zespoły też jakoś dały radę.
   Nie ma co katastrofizować, zresztą na razie trzeba się skupić by nic nie umoczyć do końca.

Dodaj komentarz