Zapowiedź meczu z Pilicą Białobrzegi

Po derbowej porażce z rezerwami Legii,  podopiecznych Rafała Smalca czeka kolejne bardzo trudne spotkanie. Jutro przy Konwiktorskiej 6 Polonia podejmie Pilicę Białobrzegi.

Krystian Pieczara

Historia

Pilica Białobrzegi to klub założony w 1922 roku, a więc w tym sezonie obchodzi swoje setne urodziny. Oprócz sekcji piłkarskiej, Pilica posiada również sekcje lekkoatletyczną i boksu. W przeszłości funkcjonowały także sekcje siatkówki, tenisa stołowego i podnoszenia ciężarów.

W 1974 roku Pilica awansowała do A klasy, a w 1999 udało im się wygrać radomski puchar okręgowy. Po raz pierwszy w III lidze klub wystąpił w sezonie 2011/12. W minionym sezonie IV ligi Pilica Białobrzegi została mistrzem IV ligi grupy radomsko-siedleckiej, a do III ligi awansowała po wygranych z Mławianką i Ząbkovią. Wychowankiem Pilicy jest bardzo dobrze znany fanom Polonii Sebastian Przyrowski, który reprezentował barwy KSP gdy Polonia grała jeszcze w Ekstraklasie.

O meczu

Po porażce z Legią II i remisie Legionovii z Bronią Radom, „Czarne Koszule” tracą obecnie do lidera siedem punktów, przy jednym meczu rozegranym mniej. Spotkanie z Pilicą będzie pierwszym z ośmiu ostatnich spotkań, w których Polonia nie może stracić choćby jednego punktu. Rywal jednak nie jest „chłopcem do bicia” – Pilica jest bliska zapewnienia sobie utrzymania w lidze, a ostatnie wyniki potwierdzają, że łatwo nie będzie. Drużyna z Białobrzegów w ostatniej kolejce pokonała Unię Skierniewice (1:0), a wcześniej sprawiła trochę problemów Legionovii. Łatwo nie było także w jesiennym meczu w Białobrzegach – tam Polonia musiała odrabiać stratę jednej bramki, a dubletem popisał się Adam Pazio.

Trener Smalec ma o tyle ułatwione zadanie, że wszyscy (?) zawodnicy I drużyny będą dostępni do jego dyspozycji.

5 ostatnich meczów Pilicy Białobrzegi (najwyżej ostatni mecz)

  • 1:0 vs Unia Skierniewice
  • 2:2 vs Wissa Szczuczyn
  • 1:2 vs Legionovia
  • 2:0 vs GKS Wikielec
  • 0:0 vs ŁKS II Łódź

Author: Rusherfly

Jeden z założycieli Fanclubu Damiana Mosiejko/i

2 thoughts on “Zapowiedź meczu z Pilicą Białobrzegi

  1. Tylko zwycięstwo. Patrzę na terminarz i tych meczy co 3 dni zostało jeszcze kilka ale wydają się w miarę łagodne. Całe szczęście między meczem z Wikielcem, a Legionovią mamy cały tydzień

Dodaj komentarz