Awans jest nasz!!! Koszykarze w finale rozgrywek play-off

W minorowych nastrojach po porażce piłkarzy, kibice Polonii Warszawa przystępowali do oglądania na jednym z kanałów na YouTube meczu koszykarzy AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – KKS Polonia Warszawa.

W przypadku wygranej gospodarzy o awansie miałby zadecydować trzeci mecz. Gdyby zaś wygrali Poloniści to nie tylko awansowali by do finału play-off, ale zdobyliby już awans do 1 ligi koszykówki mężczyzn. Czarne Koszule rozpoczęły pierwszą piątką w składzie: Marcin Dutkiewicz, Patryk Pełka, Patryk Gospodarek, Adam Anusewicz, Adam Linowski.

Po pierwszej kwarcie Poloniści niespodziewanie przegrywali aż 8 punktami (22:30). Druga kwarta była bardziej wyrównana (25:26). Po połowie meczu „Czarne Koszule” przegrywały 48:55. Początek trzeciej kwarty to bardzo dobra obrona naszych koszykarzy. Poloniści cierpliwie odrabiali straty. Na cztery minuty przed końcem trzeciej kwarty prowadzili 64:63. Trwała istna walka kosz za kosz, punkt za punkt. Trzecia kwarta kończy się wynikiem 14:21 dla Polonii. Po 30 minutach na tablicy był remis 69:69. W czwartek kwarcie trwała dalej wymiana kosz za kosz. Obie drużyny walczyły o każdą piłkę nawet na kolanach, jak to miało miejsce ok. 4 minuty przed końcem. Na parkiecie szalał Patryk Gospodarek. Emocjonujące ostatnie minuty. I… jest wygrana 92:88. Polonia wygrywa drugi mecz, melduje się w finale i awansuje do 1 ligi.