Polska z awansem, Śmiglewski z bramką!

W ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego Mistrzostw Europy U-17 Polska pokonała 2:0 Kosowo i zapewniła sobie udział w turnieju finałowym w Izraelu. Jedną z bramek dla „Biało-Czerwonych” zdobył zawodnik MKS-u Polonia Warszawa, Kacper Śmiglewski.

Kacper Śmiglewski

Spotkanie lepiej rozpoczęli reprezentanci Kosowa, którzy w 30 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Eltona Krasniqui’ego.

W 59 minucie Polska wyrównała, a strzelcem bramki został nie kto inny jak Śmiglewski. W 86 minucie gola na 2:1 strzelił Kacper Terlewski (Zagłębie Lubin), który 5 minut wcześniej zastąpił na boisku „Śmigła”.

26.04.2022 r.
Polska – Kosowo 2:1 (0:1)
bramki: Kacper Śmiglewski 59, Kacper Terlecki 86 (k)

Polska: Antoni Mikułko – Patryk Rychlik, Miłosz Kurzydłowski, Bartosz Tomaszewski, Konrad Magnuszewski, Jakub Lewicki – Kacper Śmiglewski (81. Kacper Terlecki), Marcel Kalemba, Jakub Staniszewski, Dawid Tkacz (90. Dawid Drachal) – Oliwier Sławiński (88. Szymon Doba).

Nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce w grupie, tuż za Włochami i przed Ukrainą. W rankingu drużyn z drugiego miejsca Polacy zajęli piątą pozycję, która zapewniła im awans na Mistrzostwa Europy U-17 w Izraelu.