Podsumowanie weekendu juniorów w CLJ (23-24.04.2022 r.)

Miniony weekend wychowanków akademii MKS-u Polonia Warszawa był „dość równy”. Młodzi piłkarze akademii MKS-u raz wygrali, raz przegrali i raz dzielili się z rywalami punktami. Szczegóły w rozwinięciu niusa.

Kacper Włoch

CLJ U-18: Zagłębie Lubin – MKS Polonia Warszawa 1:1 (1:0)
bramka: Kacper Włoch 65

MKS-iacy osłabieni przez brak Kacpra Śmiglewskiego z Lubina wywieźli punkt. Gola zdobył Kacper Włoch. Spotkania nie zdołał ukończyć Aleksander Gajgier, który w doliczonym czasie gry otrzymał czerwony kartonik.

Uzyskany wynik nadal daje polonistom pierwsze miejsce w tabeli, z punktem przewagi nad Zagłębiem i dwoma nad Wisłą Kraków.

30 kwietnia 2022 r. Polonia na „Saharze” zagra z Wartą Poznań. Początek spotkania o godz. 12:00.

***

CLJ U-17: Widzew Łódź – MKS Polonia Warszawa 2:1 (2:0)
bramka: Tymon Kłosowicz 55

Wycieczka do Łodzi nie udała się rocznikowi U-17. Przedostatni zespół ligi wbił MKS-iakom jedną bramkę więcej. MKS po ośmiu grach zajmuje 5 miejsce w tabeli ze stratą 9 punktów do prowadzącej Escoli Varsovia.

Kolejny mecz Polonia rozegra 1 maja 2022 r. o godz. 18:00 na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.

***

CLJ U-15: Łódzki KS – MKS Polonia Warszawa 1:2 (0:2)
bramki: Patryk Szewczyk 19 (s), Adam Langiewicz 20

To co nie udało się rocznikowi U-17 powiodło się dwa lata młodszym kolegom z akademii. Rocznik U-15 wygrał z Łódzkim Klubem Sportowym 2:1 i dzięki temu utrzymał czwarte miejsce w tabeli. Do prowadzącej Legii poloniści tracą 2 punkty.

29 kwietnia o godz. 14:00 na „Saharze” MKS-iacy podejmą Jagiellonię Białystok.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz