Zapowiedź meczu pucharowego z CK Troszyn

Już w tę środę poloniści podejmą CK Troszyn w ramach ćwierćfinału mazowieckiego pucharu Polski. Co wiemy o naszym rywalu?

Rafał Parobczyk

Historia

CK Troszyn to klub z małej miejscowości pod Ostrołęką, założony w 2004 roku. Obecnie drużyna z Troszyna występuje w IV lidze, do której awansowała w 2020 roku. Największe sukcesy CK Troszyn to dwukrotny udział w finale okręgowego Pucharu Polski w regionie Ciechanowa i Ostrołęki. W 2014 Troszynianie ulegli Mławiance Mława, a w 2020 przegrali z MKS Przasnysz.

W barwach CK Troszyn występuje nasz były zawodnik – Mariusz Wierzbowski, który dołączył do drużyny na jesieni ubiegłego roku.

O meczu

W tym sezonie CK Troszyn radzi sobie w lidze zaskakująco dobrze – zajmują trzecie miejsce z taką samą liczbą punktów co Wisła II Płock, Mławianka Mława i Ząbkovia. Spotkanie z Polonią wydaje się „przeszkadzać” klubowi z Troszyna – w weekend zmierzą się w lidze z wspomnianymi rezerwami Wisły Płock.

Z kolei poloniści w miniony weekend wyjechali do Aleksandrowa Łódzkiego, gdzie wygrali po bramce Damiana Mosiejki 1:0 z lokalnym Sokołem. Wcześniej poloniści mierzyli się na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki – tamto spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

5 ostatnich meczów CK Troszyn w lidze (najniżej ostatni mecz)

  • 8:0 – Drukarz Warszawa
  • 3:0 – Makowianka Maków Mazowiecki
  • 2:1 – Sokół Serock
  • 2:0 – Marcovia Marki
  • 6:1 – Żbik Nasielsk

Kontuzje

Rafał Smalec nie będzie mógł skorzystać z usług Piotra Marcińca, który zszedł z urazem w meczu w Nowym Dworze Mazowieckim. Nasz pomocnik nie wystąpił w meczu z Sokołem i wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie i w środę.

Wątpliwy jest także występ Jakuba Wyszkowskiego.

Poprzednia runda w mazowieckim pucharze Polski

Podopieczni Michała Złotkowskiego w 1/8 finału mazowieckiego pucharu Polski trafili wolny los, więc mogli spokojnie przygotowywać się do starcia ćwierćfinałowego. Z kolei Polonia mierzyła się z Bronią Radom, którą pokonała 2:1.

Zwycięzca tego spotkania zmierzy się w półfinale z wygranym z pary Oskar Przysucha – Legionovia Legionowo.

Półfinałowe starcia zaplanowane są na 4-5 maja 2022 r.

Author: Rusherfly

Jeden z założycieli Fanclubu Damiana Mosiejko/i

1 thought on “Zapowiedź meczu pucharowego z CK Troszyn

  1. MAm nadzieję, że wystawimy skład rezerwowy – jak ci zawodnicy sobie poradzą z 4ligowcem to super, jak nie – to tym gorzej o nich świadczy.
    W sumie to mamy trudniejszego rywala niż Legionovia , jeżeli oni awansują to byśmy musieli grać w nim w półfinale . A tego bym nie chciał.

Dodaj komentarz