Zmarł trener Andrzej Wiśniewski

W wieku 66 lat zmarł były trener m.in. Orlenu Płock i Polonii Warszawa Andrzej Wiśniewski – poinformował wczoraj na łamach portalu 90minut.pl Stanisław Mróz, były kierownik Polonii Warszawa.

Andrzej Wiśniewski
Andrzej Wiśniewski (fot. Ami / wielkapolonia.pl)

Wiśniewski urodził się 13 stycznia 1956 roku w Giżycku. Fani zapamiętają go przede wszystkim jako asystenta Dariusza Wdowczyka w sezonie mistrzowskim. Później asystował „Wdowcowi” w Orlenie Płock (obecnie Wisła Płock). Według metryczki w książce Andrzeja Gowarzewskiego nie była to jedyna styczność z asystowaniem byłym trenerom „Czarnych Koszul”. Wiśniewski pomagał m.in. Jerzemu EngelowiPawłowi Dawidczyńskiemu Włodzimierzowi Małowiejskiemu w Hutniku Warszawa.

Wracając jednak do Polonii to ponownie na K6 pojawił się w sezonie 2005/06. Poprowadził po Janie Żurku spadającą do II ligi Polonię w 4 meczach ekstraklasy. Debiutowali u niego wtedy m.in. Bartłomiej Fogler, czy Grzegorz Wojdyga. Został zwolniony w II lidze bardzo szybko (kalejdoskop trenerów prezesa Józefa Wojciechowskiego dopiero się rozkręcał, Wiśniewski był drugim z siedemnastu szkoleniowców „Krokodyla” – przyp. DS).  – Z Polonii Warszawa zostałem zwolniony po trzech meczach, co uważam za kuriozalną decyzję, no ale zastąpił mnie trener o bardzo znanym nazwisku – mówił w wywiadzie dla strony ostrowiec-sw.pl. Funkcję po Wiśniewskim objął Jerzy Engel jr.

Jako ciekawostkę można dodać, że przez rok był selekcjonerem reprezentacji Palestyny.

Od 2020 roku nauczał wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Zmarł 3 kwietnia 2022 r. na zawał serca.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz