Podsumowanie weekendu w CLJ (26-27.03)

Kolejny udany weekend dla MKS-u. Tradycyjnie rywala rozbił zespół u-18, który utrzymuje pozycję lidera. Trzy punkty zdobyła także drużyna u-15. W CLJ u-17 poloniści musieli zadowolić się remisem.

Kacper Włoch

CLJ U-18: Polonia Warszawa – Stal Rzeszów 5:0 (3:0)
bramki: Kacper Włoch 1, Kacper Śmiglewski 3, 21, 68, Piotr Urbański 81

Polonia u-18 nie zatrzymuje się. W meczu ze Stalą już 3 minutach było 2:0 dla naszego zespołu. Potem „Czarne Koszule” nie spuściły z tonu i ostatecznie wygrały 5:0. Hat trickiem popisał się Kacper Śmiglewski, dzięki czemu awansował na 3 pozycję w klasyfikacji strzelców CLJ. Wygrana pozwoliła zwiększyć przewagę nad drugim zespołem do 2 pkt.

W najbliższej kolejce ciężki wyjazd. Podopieczni Adama Chmielewskiego na wyjeździe zagrają z Rakowem Częstochowa. Rywal zajmuje 7 miejsce, ale jeszcze nie przegrał u siebie żadnego spotkania. Poloniści na pewno będą chcieli zrewanżować się za bardzo pechową porażkę jesienią, gdy rywal wygrał 3:2 po niezwykle emocjonującym spotkaniu. Początek meczu w sobotę o 14:00.

***

CLJ U-17: ŁKS Łódź – Polonia Warszawa 1:1 (0:0)
bramki: Dawid Łącki 75

Znów o delikatnym niedosycie mogą mówić zawodnicy zespołu u-17. Podobnie, jak tydzień temu, drużyna Michała Libicha strzeliła bramkę jako pierwsza, ale znów nie udało się dowieźć prowadzenia do końca. Ostatnie 10 minut nasi piłkarze grali z przewagą 1 zawodnika, ale zabrakło czasu na zwycięską bramkę. Po 4 kolejkach Polonia zajmuje 3 miejsce ze stratą 4 pkt. do Escoli.

W najbliższą sobotę poloniści zmierzą się na własnym boisku z AP Jagiellonia Białystok. Początek o 14:30. Rywal zajmuje 4 pozycję ze stratą 2 punktów.

***

CLJ U-15:  AKS SMS Łódź – Polonia Warszawa 1:3 (0:1)
bramki: Błażej Tłaczała 37, Dawid Radomski 52, Nikodem Giel 54

Przywieźć z Łodzi 3 pkt. udało się natomiast podopiecznym Michała Maliszewskiego. Rywal na trzy trafienia polonistów zdołał odpowiedzieć dopiero w doliczonym czasie gry. Po 4 kolejkach z 6 punktami Polonia zajmuje 3 miejsce.

W najbliższej kolejce poloniści na własnym boisku zmierzą się z Widzewem Łódź. Liczyć trzeba na 3 pkt. rywal ma 0 pkt. i zajmuje ostatnie miejsce. Początek o 12:00.

Źródło: własne/laczynaspilka.pl