Podsumowanie weekendu w CLJ (19-20.03)

Miniony weekend mógł pozostawić delikatny niedosyt. Po raz kolejny zachwycił  zespół u-18, ale tylko remisami zakończył się spotkania derbowe drużyny u-15 i u-17, choć w obydwu spotkaniach poloniści strzelali gola jako pierwsi.

Kacper Włoch

CLJ U-18: Wisła Kraków – Polonia Warszawa 2:5 (1:2)
bramki: Kacper Włoch 2, Kacper Jakóbczyk 19, Franciszek Antkiewicz 50, Jan Piasek 66, samobój 70

Imponuje formą zespół u-18. Podopieczni rozgromili na wyjeździe kolejnego potentata juniorskiej piłki. Spotkanie rozpoczęło się świetnie, Polonia prowadziła od 4 minuty. Niestety  minut później rywale wyrównali. Na szczęście na przerwę „Czarne Koszule” schodziły prowadząc, a w 2 połowie przewaga bramka jeszcze urosła. Wysoka wygrana tym bardziej imponuje, że w meczu z powodu żółtych kartek nie mógł grać najlepszy strzelec – Kacper Śmiglewski. Wygrana jest tym bardziej cenna, że pozwoliła objąć naszemu zespołowi fotel lidera. Polonia ma 1 pkt. przewagi nad Legią (a de facto 2 pkt, ze względu na lepszy bilans w meczach bezpośrednich).

W następnym spotkaniu powinno być dość łatwo. „Czarne Koszule” zagrają w sobotę o 12:00 na Saharze ze Stalą Rzeszów. Rywal zajmuje 13 miejsce (strefa spadkowa). Na wyjeździe poloniści wygrali 3:1.

***

CLJ U-17: Polonia Warszawa – Legia Warszawa 1:1 (1:0)
bramki: Kacper Śmiglewski 45

W pierwszej połowie długo utrzymywał się bezbramkowym remis, ale ostatecznie to poloniści schodzili na przerwę, prowadząc. Niestety radość nie trwała długo. Rywale już po upływie 5 minut drugiej połowy wyrównali, więcej bramek nie padło.

W najbliższy weekend Polonia zagra na wyjeździe z ŁKS-em Łódź, początek w sobotę o 16:00. Rywal po 3 spotkaniach ma na koncie 3 pkt, czyli o 4 pkt mniej od Polonii.

***

CLJ U-15:  Polonia Warszawa – Legia Warszawa 2:2 (2:0)
bramki: Dawid Radomski 3, Mateusz Jałeczko 27

Spotkanie zespołu u-15 układało się jeszcze lepiej niż u-17. Polonia z Legią prowadziła już od 3 minuty, a do przerwy było 2:0. Niestety w drugiej części rywale doszli do głosu. Polonie mieli też kilka kapitalnych okazji na przechylenie meczu na swoją korzyść, ale zabrakło precyzji.

W sobotę Polonia zagra na wyjeździe o 12:30 z AKS-em SMS Łódź.  Rywal po 3 kolejkach ma 7 pkt. na koncie, o 3 więcej od Polonii.

Źródło: własne/laczynaspilka.pl