Podsumowanie weekendu w CLJ (12-13.03)

W miniony weekend ponownie swoje mecze wygrały zespoły U-18 i U-17. Z porażką pogodzić musiała się natomiast drużyna U-15, która po emocjonującym spotkaniu przegrała z Jagiellonią Białystok.

Jakub Okusami

CLJ U-18: Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
bramki: Piotr Urbański 86

Na boisku długo utrzymywał się remis. Na szczęście końcówka należało do zespołu Adama Chmielewskiego. W ostatnich minutach meczu poloniści zdołali zdobyć zwycięską bramkę. Trafienie okazało się bardzo cenne. W tej kolejce punkty straciła m. in. Legia, czy Cracovia, dzięki czemu „Czarne Koszule” awansowały na 2 miejsce.

W najbliższą sobotę przed polonistami spore wyzwanie. Na wyjeździe o 11:00 nasz zespół zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków. Rywale zajmują czwarte miejsce i tracą tylko 1 punkt. Krakowianie na pewno będą chcieli zrewanżować się za porażkę 1:5 na Saharze.

***

CLJ U-17: Polonia Warszawa – Stomil Olsztyn 6:0 (4:0)
bramki: Paweł Kosmalski 15 i 77, Kacper Sankiewicz 29, Jan Ziółkowski 35, Nikita Vasin 41, Kacper Banasik 85

Zgodnie z oczekiwaniami poloniści bez problemu poradzili sobie ze Stomilem Olsztyn. Już do przerwy podopieczni Michała Libicha prowadzili 4:0, a po przerwie jeszcze podwyższyli prowadzenie.

W następnej kolejce derby! O 13:00 w sobotę na Saharze nasz zespół zmierzy się z Legią Warszawa. Rywale mają zgoła odmienne humory. Legia przegrała dwa pierwsze spotkanie, więc po 2 kolejkach strata do Polonii wynosi 6 pkt.

***

CLJ U-15: Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa 4:3 (4:1)
bramki: Dawid Radomski 40, Sebastian Baranowski 66 i 81

Jagiellonia świetnie rozpoczęła spotkanie, już po 37 minutach prowadziła 3:0, a do przerwy było 4:1. Poloniści nie poddali się, ale trzecią bramkę udało się zdobyć dopiero w doliczonym czasie. Na zremisowanie zabrakło już czasu.

Podobnie jak starsi koledzy, Polonia u-15 w następnej kolejce zagra z Legią na Saharze, początek o 10:00. Rywale po 2 spotkaniach mają na koncie komplet punktów, zatem przed zespołem Michała Maliszewskiego spore wyzwanie.

Źródło: własne/laczynaspilka.pl