Podsumowanie weekendu w CLJ (05-06.03)

W ten weekend do gry wróciły także młodzieżowe drużyny MKS-u, występujące w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Polonijne zespoły w piłkarską wiosnę weszły z przytupem. Trzy spotkania przyniosły trzy zwycięstwa „Czarnych Koszul”. Najbardziej imponujący wynik osiągnął zespół u-18, który pokonał na wyjeździe Legią 4:0.

Kacper Jakóbczyk

CLJ u-18: Legia Warszawa – Polonia Warszawa  0:4 (0:1)
bramki: Kacper Jakóbczyk 45, Bartosz Biedrzycki 49. Kacper Śmiglewski 67, samobój 72

Spotkanie z Legią zapowiadała się na bardzo ciężkie. Rywale byli bardzo podrażnieni po pierwszym meczu, w którym Polonia wygrała 5:0. Chęć rewanżu u Legii była na tyle silna, że zespół został wzmocniony graczami Legii II. Do tego „Czarne Koszule” pojechały bez dwóch podstawowych obrońców – Jakuba Domańskiego Radosława Borowskiego. Mimo tych przeciwności, poloniści osiągnęli kapitalny wynik, wygrywając 4:0. Polonia awansowała na 5 miejsce, ale ścisk w tabeli jest ogromny. Pierwsza Cracovia ma tylko 2 punkty przewagi nad ósmą Wisłą Kraków.

W najbliższej kolejce „Czarne Koszule” zagrają na własnym boisku z Jagiellonią Białystok, początek o 12:00. Jesienią poloniści na wyjeździe przegrały 1:3. Jagiellonia zajmuje 9 miejsce i traci 4 punkty do Polonii.

***

CLJ u-17: Polonia Warszawa – Widzew Łódź 3:1 (1:1)
bramki: Krystian Derkacz 23, samobój 68, Kacper Banasik 87

W pierwszym meczu CLJ u-17 rozgrywek wiosennych Polonia wygrała 3:1 z Widzewem Łódź. Spotkanie lepiej zaczęło się dla rywali, którzy w 16 minucie wyszli na prowadzenie. W 23 minucie poloniści wyrównali i do przerwy było 1:1. W drugiej połowie „Czarne Koszule” dołożyły 2 bramki. Trzeciego gola poloniści zdobyli, grając  w dziesięciu – jeden z naszych zawodników obejrzał w 82 minucie drugą żółtą kartkę.

W następnej kolejce „Czarne Koszule” zagrają ze Stomilem Olsztyn w sobotę o godzinie 16:00 na „Saharze”. Rywale w pierwszej kolejce przegrali 0:8 z Escolą. Początek w sobotę o 13:00.

***

CLJ u-15: Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
bramki:

Udanie rozgrywki rozpoczął także zespół u-15. Polonia na własnym boisku pokonała 1:0 ŁKS Łódź. Zwycięska bramka padła w doliczonym czasie gry.

W przyszłą sobotę o 17:30 Polonia zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Rywale w pierwszej kolejce przegrali 2:4 z Varsovią.

Źródło: własne/laczynaspilka.pl