Zimowe sparingi III-ligowców (cz. 7)

Już w najbliższą sobotę dojdzie do długo wyczekiwanej inauguracji rundy wiosennej grupy I trzeciej ligi. To dobry moment, aby na ostatniej prostej przygotowań, zapoznać się z siódmą już częścią naszego stałego cyklu, w którym raportujemy o wynikach sparingów, jakie w mijającym tygodniu rozegrali ligowi rywale „Czarnych Koszul”.

Rafał Kujawa

W grach kontrolnych zaplanowanych na środę, dotkliwej porażki doznała ekipa KS-u Kutno przegrywając 0:5 z liderem grupy II trzeciej ligi Olimpią Grudziądz, z kolei w pojedynkach z czwartoligowcami Lechia Tomaszów Mazowiecki wygrała z KS-em Paradyż 2:1, a Znicz Biała Piska pokonał Orła Kolno aż 11:0.

Do interesującego starcia doszło w Białobrzegach, gdzie w piątkowe przedpołudnie formę miejscowej Pilicy sprawdził przedstawiciel PKO BP Ekstraklasy – Radomiak Radom, wygrywając z podopiecznymi trenera Tomasza Grzywny 3:1.

Tradycyjnie najbardziej obfita w sparingowe potyczki była oczywiście sobota. Należy w tym miejscu odnotować dwie ostatnie kontrolne próby Unii Skierniewice, która jak wiadomo już 5 marca będzie na K6 rywalem „Czarnych Koszul” w pierwszej tegorocznej rywalizacji o ligowe punkty. Ostatecznie, w trwających po 60 minut starciach z przedstawicielami IV ligi, podopieczni trenera Piotra Kocęby pokonali 5:1 Mszczowiankę Mszczonów oraz przegrali 0:1 ze Zrywem Wygoda.

Przedostatni sparing przed starciem ligi rozegrał również zespół GKS-u Wikielec, który wygrał z czwartoligowym Lechem Rypin 2:0, a swoją premierową bramkę dla ekipy Wikielca, strzałem głową zdobył w tym meczu były napastnik Polonii Rafał Kujawa.

Po raz kolejny tej zimy, imponującą formę strzelecką zaprezentowała Legionovia Legionowo, która rozgromiła czwartoligowego Hutnika Warszawa 8:0, aby dwie godziny później zremisować z innym czwartoligowcem Mazurem Karczew 1:1, z kolei wicelider rozgrywek Świt Nowy Dwór Mazowiecki pewnie pokonał u siebie przedstawiciela grupy IV trzeciej ligi – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0.

Przypomnijmy, że zimowy okres przygotowawczy ekip Świtu i Legionovii potrwa o tydzień dłużej, gdyż swoje pierwsze spotkania w ramach rundy wiosennej zdążyły już rozegrać awansem pod koniec listopada, kiedy to podopieczni trenera Michała Pirosa po bramce w ostatniej minucie pokonali na wyjeździe Jagiellonię II Białystok 4:3, a prowadzony przez trenera Mariusza Miecznikowskiego Świt zwyciężył u siebie GKS Wikielec 3:1.

W pozostałych spotkaniach:

• Błonianka Błonie zremisowała 1:1 z Bronią Radom
  • Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała 3:0 Wartę Sieradz (4 liga)
  • Pelikan Łowicz wygrał 4:3 z Mazovią Mińsk Mazowiecki (4 liga)
  • Legia II Warszawa pokonała 4:2 Orlęta Radzyń Podlaski (4 liga)
  • ŁKS II Łódź pokonał 5:4 Sokoła Kleczew (4 liga)
  • KS Kutno przegrał 1:3 z Widzewem II Łódź (4 liga)
  • Sokół Aleksandrów Łódzki pokonał 3:0 Włókniarza Zelów (4 liga)
  • Ursus Warszawa przegrał 1:4 z Ząbkovią Ząbki (4 liga) oraz 0:1 z Marcovią Marki (4 liga)
  • Wissa Szczuczyn zremisowała 0:0 z Jagiellonią Białystok CLJ
  • Znicz Biała Piska pokonał 3:2 Wigry Suwałki (2 liga)
Źródło:  własne/lodzkifutbol.pl/gkswikielec.pl/ regiowyniki.pl/lechiatm.pl/90minut.pl/lkslodz.pl/Błonianka Błonie (FB)/Legionovia Legionowo (FB)/ Ursus Warszawa (FB)/

Author: Tomas86

Nie lubię lania wody. Moja maksyma to: "krótko, zwięźle i na temat" :-)

5 thoughts on “Zimowe sparingi III-ligowców (cz. 7)

1. Trochę się czepiam, ale pisanie o długo wyczekiwanej inauguracji rundy wiosennej odnośnie całej grupy I trzeciej ligi jest nieco na wyrost. Inauguracja rundy rewanżowej dla większości drużyn nastąpiła jeszcze jesienią, a wiosenne rozgrywki rozpoczną się dla nich o tydzień później. Gramy już 5.03 na własne życzenie, mając następnie dwa tygodnie przerwy bez żadnego poważnego meczu, co wydaje się być słabym pomysłem. Szybko przekonamy się czy była to dobra decyzja.

2. Biorąc pod uwagę stawkę i ciężar gatunkowy tego meczu wydaje mi się, że jednak nie przesadziłem używając słów „długo wyczekiwanej”. Poza tym wyraźnie napisałem, że Legionovia i Świt rozegrały już swoje spotkania awansem w listopadzie. Zresztą oprócz naszego pojedynku z Unią, odbędą się jeszcze dwa spotkania ligowe w których zmierzą się Znicz Biała Piska z Pilicą Białobrzegi oraz Sokół z Pelikanem, także nie jesteśmy odosobnieni…

3. Mimo wszystko Legionovia strzela sporo bramek 4 ligowcom, ja widzę ich przewagę w tym aspekcie.
    Mam nadzieje, że w meczach na poważnie ktoś im się przeciwstawi , oni muszą gdzieś zgubić punkty a my właściwie nie mamy pola manewru.
    Oby wszyscy nasi grali na 110 % siły i możliwości , może sie uda.
    Dla mnie osobiście nie zrobiliśmy wszystkiego w zimie – brak klasowego napastnika, brak poprawy skuteczności.