Krzysztofek powalczy z Brudnickim o miejsce w bramce Polonii

Nikt chyba nie zdawał sobie sprawy z tego jak dużym problemem będzie znalezienie zastępcy dla Michała Brudnickiego. Tuż po rozstaniu z Janem Balawejderem Polonia długo poszukiwała golkipera, który mógłby być pewnym zmiennikiem Brudnickiego.

Zimą, jak zresztą informowaliśmy „Czarne Koszule” sprawdzały Krystiana Wieczorka z Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz Szymona Frankowskiego z Zagłebia Sosnowiec. Obaj gracze, którzy jesienią reprezentowali barwy klubów z I ligi finalnie nie zagrają przy K6.

Ostatnim kandydatem, o którym słyszeliśmy był Dariusz Krzysztofek, który ostatnie kilka lat spędził w Pogoni Szczecin. Jesienią w III-ligowych rezerwach klubu z miasta paprykarza rozegrał 12 ligowych spotkań (Pogoń II w grupie II zajmuje miejsce w środku tabeli). Zimą wychowanek szczecińskiego Salosa znalazł się w kadrze pierwszego zespołu, która wyleciała na obóz do tureckiego Belek.

Wieczorem Polonia potwierdziła półroczne wypożyczenie bramkarza, który po wiośnie może związać się z klubem dłuższą umową.

Ps. Info miało pójść ok. 12. Nie daliśmy ze względu na prośbę klubu, który bał się, że po informacji na DS, golkiper może się rozmyślić. Sorry…

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Krzysztofek powalczy z Brudnickim o miejsce w bramce Polonii

  1. Skoro Dariusz Krzysztofek wygrał rywalizację z dwoma rywalami o miejsce w kadrze Polonii, to przy dalszej ciężkiej pracy na treningach będzie naszym nowym objawieniem i zamuruje naszą bramkę. Tego życzymy z całego serca. Powodzenia!!!

  2. Nasz najnowszy kierunek wzmocnień to wypożyczenia półroczne – chyba słuszniejsze i obarczone mniejszym ryzykiem. Jezeli ci piłkarze zapewnią nam awans i nawet odejdą za pół roku zawsze można wrócić do przedłużenia wypożyczenia, transferu definitywnego, albo szukania nowego gracza. Ci wypożyczeni też grają o powrót do macierzystego klubu grającego wyżej. Moglibyśmy wypożyczyć jakiegoś napastnika z 1 szej ligi co miał słabszą runde jesienną 2021 ….
    Jeżeli jutro nie wygramy przekonywująco – ogłaszam alarm !

Dodaj komentarz