Zimowe sparingi III-ligowców (cz. 1)

Pierwszy tydzień zimowego okresu przygotowawczego za nami. Oprócz szlifowania fizyczno-taktycznej formy na treningach, część zespołów z ligowej stawki zdążyła już w tym czasie rozegrać pierwsze w tym roku mecze kontrolne. Dlatego podobnie jak w roku ubiegłym, zachęcamy Was do śledzenia naszego cyklu, w którym co tydzień będziemy raportować o wynikach sparingów, jakie przez najbliższe tygodnie, poprzedzające rozpoczęcie rundy wiosennej, będą rozgrywali ligowi rywale „Czarnych Koszul”.

sędzia Wojciech Myć, Grzegorz Wojdyga, Marcin Kluska

Zimowe sparingi udanie zainaugurowała liderująca ligowej stawce Legionovia Legionowo, pokonując wicelidera I  grupy mazowieckiej forBET IV ligi Mławiankę Mława 3:1. Jak podaje oficjalny fan page drużyny z Legionowa, w spotkaniu tym brali udział głównie zawodnicy testowani, których personaliów jednak nie ujawniono.

Zdecydowanie bardziej wymagającego rywala miał z kolei zespół „czerwonej latarni” ligi Wissy Szczuczyn, która została rozgromiona przez drugoligowe Wigry Suwałki aż 8:0.

Z innym drugoligowcem zmierzyła się za to piąta w tabeli Lechia Tomaszów Mazowiecki, przegrywając w domowym starciu z GKS-em Bełchatów 1:3. Co ciekawe w spotkaniu tym w zespole z Bełchatowa zadebiutował przymierzany niedawno do Polonii napastnik Szymon Lewicki, który jednak nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

W pozostałych sparingach rozgrywanych w minioną sobotę Mamry Giżycko uległy u siebie pierwszoligowemu Stomilowi Olsztyn 0:2, GKS Wikielec zremisował z rezerwami Stomilu Olsztyn 3:3, zaś zespół Znicza Biała Piska uległ na wyjeździe w starciu z czwartoligowym ŁKS-em Łomża 0:4.

Źródło:  własne / 90minut.pl /GKS Wikielec (FB), Legionovia Legionowo (FB), Znicz Biała Piska (FB)

 

 

Author: Tomas86

Nie lubię lania wody. Moja maksyma to: "krótko, zwięźle i na temat" :-)

Dodaj komentarz