Śmiglewski doceniony przez Junior Weszło!

Portal Junior Weszło! zamieścił podsumowanie z wyróżnieniem najlepszych zawodników Centralnej Ligi Juniorów U-18. Wśród ujętych w zestawieniu znalazł się napastnik akademii MKS-u Polonia Warszawa, Kacper Śmiglewski.

Kacper Śmiglewski

Nim przejdziemy do uzasadnienia pozycji Śmiglewskiego, mała uwaga ogólna zamieszczona przez Junior Weszło!: Za nami bardzo wyrównana runda jesienna w Centralnej Lidze Juniorów, co jasno pokazuje tabela. Ósma drużyna w tabeli, MKS Polonia Warszawa ma tylko trzy punkty straty do… lidera, Cracovii! Ta sytuacja jasno nam pokazuje, że jest w kim wybierać, jeśli chodzi o najlepszych zawodników w lidze. Aczkolwiek rozmawiając z samymi trenerami i zawodnikami doszliśmy do wspólnych wniosków, że mało było indywidualności w tej rundzie. Więcej widywaliśmy gry zespołowej, dobrej organizacji gry i w każdym meczu bohaterem zostawał ktoś inny. Tym bardziej ciężko było skonstruować TOP 10 najlepszych zawodników rundy jesiennej.

Śmiglewski w zestawieniu został umiejscowiony na 7 pozycji: Najmłodszy w tym zestawieniu, bowiem urodzony w 2005 roku, ale na pewno wyróżniająca się postać MKS Polonii Warszawa, jak i całej ligi. „Czarne Koszule” weszły z buta do CLJ-ki i pokazały, że będą mocnym i wymagającym rywalem dla każdego. Na początku dominowali i pokonywali wszystkich jak leci na swoim boisku, a na wyjazdach nie szło im za dobrze.

Aczkolwiek, z czasem weszli na takim poziom, że potrafili wygrać z każdym i co jakiś czas wskakiwali na fotel lidera. Owszem, teraz zajmują ósme miejsce w tabeli, ale ich strata do pierwszej Cracovii wynosi tylko trzy punkty. Z kolei Śmiglewski to klasyczna „dziewiątka” – chłopak, który odpowiedzialny jest za strzelanie bramek. Zdobył ich osiem w tej rundzie, co jest na pewno przyzwoitym wynikiem. A jaki to jest napastnik? – On dołączył do rocznika starszego rok temu. Wcześniej pracował w roczniku 2005 u trenera Michała Libicha. Śmiglewski jest uzupełnieniem naszego zespołu, bo nie mieliśmy wcześniej klasycznej dziewiątki w swoich szeregach. On dobrze gra tyłem do bramki, jest silny, bezkompromisowy, dobry strzał z dystansu prawą i lewą nogą.  Ma charakter do piłki, ciężko pracuje na treningach. Ta runda była dla niego świetna, nie tylko z uwagi na CLJ-kę, ale i pierwsze gole w reprezentacji Polski U-17 – podkreśla Adam Chmielewski, szkoleniowiec MKS Polonii Warszawa.


Klasyfikacja:

  1. Jakub Lutostański (Jagiellonia Białystok),
  2. Kacper Chełmecki (Wisła Kraków),
  3. Kacper Masiak (Zagłębie Lubin),
  4. Jakub Antczak (Lech Poznań),
  5. Filip Wełniak (Lech Poznań),
  6. Marcel Predenkiewicz (Arka Gdynia),
  7. Kacper Śmiglewski (MKS Polonia Warszawa),
  8. Damian Kołtański (Lech Poznań),
  9. Michał Musik (Stal Rzeszów),
  10. Mateusz Chmarek (Zagłębie Lubin) i Oskar Wójcik (Cracovia)

Wśród wyróżnionych – niesklasyfikowanych znaleźli się jeszcze inni zawodnicy akademii MKS-u: Bartosz Biedrzycki, Aleksander Gajgier, Jakub Grzegorzewski, Jan Piasek i Hubert Pilarz.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz