Kibice odwiedzili grób generała Sosnkowskiego

W dniu Narodowego Święta Niepodległości reprezentacje MKS-u Polonia Warszawa, SSPW „Czarne Koszule” i Ultras Enigma złożyły hołd generałowi Kazimierzowi Sosnkowskiemu, bezkompromisowemu warszawiakowi, który przez 11 lat był prezesem Polonii Warszawa (1928-1939).

Generał Sosnkowski był m.in. jednym z założycieli Legionów Polskich, gorliwym działaczem niepodległościowym na niezliczonej ilości wojennych, politycznych i społecznych frontów oraz jedynym polskim generałem II wojny światowej, który oficjalnym rozkazem wykrzyczał światu prawdę o zawoalowanej zdradzie Anglików (rozkaz nr 19 z 1 września 1944 roku).

Za jego prezesury w 1938 roku Polonia została uznana przez Związek Polskich Związków Sportowych za najlepszy klub sportowy w Polsce. Generał Sosnkowski chcąc podkreślać jego osobisty związek z Czarnymi Koszulami niejednokrotnie używał sformułowania „mój klub Polonia Warszawa”.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz