Zapowiedź meczu z GKS Wikielec

Już za kilka godzin Polonia podejmie przy Konwiktorskiej GKS Wikielec. Czego możemy spodziewać się po sobotnim spotkaniu?

Mariusz Marczak

Podopieczni Rafała Smalca mają szansę na przedłużenie swojej serii zwycięstw do trzech. Po porażkach z Mamrami i Bronią, poloniści wstali z kolan i wygrali z Pelikanem i rezerwami ŁKS-u. Niestety, nasz zespół dalej trapiony jest kontuzjami i w dzisiejszym meczu na pewno zabraknie Rafała Kiczuka i Rafała Parobczyka. Z pozytywnych wieści to Smalec będzie mógł skorzystać z Jakuba Wyszkowskiego i Krzysztofa Kotona, którzy wyleczyli swoje urazy i zagrali już tydzień temu w Łodzi.

Nasi rywale z Wikielca są w fatalnej formie. Podopieczni Łukasza Suchackiego nie zaznali smaku wygranej od ośmiu kolejek i zajmują obecnie szesnaste miejsce w tabeli. Jednak co ciekawe, dwa z trzech zwycięstw odniesionych przez GKS Wikielec to były mecze z rezerwami Legii i Lechią Tomaszów Mazowiecki, a więc zespołami z pierwszej ósemki. Ponadto tydzień temu GKS był bliski wygranej w Skierniewicach, jednak po stracie dwóch bramek w ostatnich 10 minutach to Unia zdobyła trzy punkty.

Dzisiejsze starcie jest bardzo ważne dla układu tabeli, bowiem Legionovia zagra na wyjeździe z Unią Skierniewice. Wygrana „Dumy Stolicy” niezależnie od wyniku w Skierniewicach pozwoli zmniejszyć stratę punktową do pierwszej dwójki. Jeśli Unia wygra, to nasza strata do Legionovii zmniejszy się do zaledwie pięciu punktów.

Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 16:00. Bilety można zakupić przez stronę internetową i w kasach przed stadionem.

Author: Rusherfly

Jeden z założycieli Fanclubu Damiana Mosiejko/i

Dodaj komentarz