Podsumowanie weekendu w CLJ (29.10-31.10)

Miniony weekend nie był zbyt udany dla MKS-u Polonia Warszawa. Najpierw swój domowy mecz przegrał zespół u-18, który musiał uznać wyższość Pogoni Szczecin. Bardzo niespodziewanie na wyjeździe przegrała drużyna u-17. Wygrać udało się tylko Polonii u-15.

CLJ u-18: Polonia Warszawa – Pogoń Szczecin 2:3 (1:0)
bramki: Hubert Pilarz 45 i 52

Choć przed tym meczem Pogoń zajmowała dopiero 11 miejsce i traciła 9 pkt., należało spodziewać się ciężkiego spotkania. Na Saharę w końcu przyjechał ubiegłoroczny zwycięzca CLJ. Spotkanie układało się nieźle, do przerwy poloniści prowadzili 1:0, ale niestety druga połowa zaczęła się od bramki wyrównującej. W 52 minucie „Czarne Koszule” wyszły ponownie na prowadzenie, ale potem strzelali już tylko goście. Decydująca bramka padła w 91 minucie.

Porażka kosztowała Polonię utratę pozycji lidera. Nasz zespół może jednak szybko wrócić na 1 miejsce. W sobotę o 16:00 „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z Cracovią, która znajduje się na czele CLJ.

***

CLJ u-17: Stomil OlsztynPolonia Warszawa 3:2 (0:0)
bramki: Filip Koper 90, Kacper Sankiewicz 93

Do niemiłej niespodzianki doszło w spotkaniu Polonii u-17. Przedostatni Stomil przerwał serię 8 meczów bez porażki, skutecznie rewanżując się za porażkę 1:6 w Warszawie.  Kluczowy dla meczu był okres 10 minut – od 70 do 80 minuty, w których gospodarzy strzelili 3 gole. Polonia rzuciła się do odrabiania strat w doliczonym czasie, ale nie starczyło czasu na remis.

W sobotę o 15:00 „Czarne Koszule” zagrają na Saharze z Widzewem Łódź. Rywal zajmuje przedostatnie miejsce i traci 7 oczek do trzeciej Polonii. Jeśli łodzianie chcą się utrzymać, nie mogą już tracić punktów.

***

CLJ u-15: Kosa Konstancin Polonia Warszawa 0:5 (0:2)
bramki: Jakub Oleksiejuk 2 i 21, Błażej Tłaczała 60 i 73, Olaf Khan 69

Wszystko zgodnie z planem poszło w meczu CLJ u-15. Polonia pokonała pewnie ostatnią Kosę Konstancin. „Czarne Koszule” strzelanie rozpoczęły już w 2 minucie.

W najbliższej kolejce derby! O 12:30 na własnym boisku poloniści zmierzą się z Legią Warszawa, Rywal zajmuje drugie miejsce i ma 4 pkt. przewagi.

Źródło: własne/laczynaspilka.pl