Utrzymać kontakt z czołówką – zapowiedź meczu z Pilicą Białobrzegi

Po derbowej porażce z rezerwami Legii,  podopiecznych Rafała Smalca czeka kolejne bardzo trudne spotkanie. Jutro Polonia pojedzie do Białobrzegów, gdzie zmierzy się z największym zaskoczeniem tego sezonu – Pilicą Białobrzegi.

Krystian Pieczara

Historia

Pilica Białobrzegi to klub założony w 1922 roku, a więc w tym sezonie obchodzi swoje setne urodziny. Oprócz sekcji piłkarskiej, Pilica posiada również sekcje lekkoatletyczną i boksu. W przeszłości funkcjonowały także sekcje siatkówki, tenisa stołowego i podnoszenia ciężarów.

W 1974 roku Pilica awansowała do A klasy, a w 1999 udało im się wygrać radomski puchar okręgowy. Po raz pierwszy w III lidze klub wystąpił w sezonie 2011/12. W minionym sezonie IV ligi Pilica Białobrzegi została mistrzem IV ligi grupy radomsko-siedleckiej, a do III ligi awansowała po wygranych z Mławianką i Ząbkovią. Wychowankiem Pilicy jest bardzo dobrze znany fanom Polonii Sebastian Przyrowski, który reprezentował barwy KSP gdy Polonia grała jeszcze w Ekstraklasie.

Forma rywala

Beniaminek z Białobrzegów świetnie rozpoczął ten sezon i niespodziewanie zajmuje drugą pozycję w tabeli I grupy III ligi i traci do liderującej Legionovii 6 punktów, a nad „Dumą Stolicy” mają punkt przewagi. Białobrzeżanie tak samo jak Polonia mają jeden mecz rozegrany mniej.  W 10 spotkaniach podopieczni Tomasza Grzywny triumfowali sześciokrotnie, dwukrotnie zremisowali i tyle samo razy też ponieśli porażkę. Zespół wicelidera pokonał już m.in. Legię II, Unię Skierniewice czy rezerwy ŁKS-u.

Więcej informacji o naszych jutrzejszych rywalach można znaleźć w naszej przedsezonowej zapowiedzi.

Wrócić do serii zwycięstw

Polonia po przegranych derbach na pewno przystąpi do tego starcia z pełną determinacją. Każdy z podopiecznych trenera Smalca zapewne zdaje sobie sprawę, że mecz z Pilicą jest tak zwanym „meczem za 6 punktów”. Ewentualna porażka w Białobrzegach bardzo utrudni „Dumie Stolicy” walkę o awans do II ligi, gdyż strata do Legionovii może wzrosnąć do 10 punktów. Ku uciesze trenera, żaden z zawodników Polonii nie jest ani kontuzjowany, ani zawieszony.

Rozpoczęcie spotkania na stadionie miejskim w Białobrzegach zaplanowane jest na godzinę 15:00. Bilety będzie można zakupić w kasach biletowych za kwotę 10 złotych.

Author: Rusherfly

Polonista od 2010

1 thought on “Utrzymać kontakt z czołówką – zapowiedź meczu z Pilicą Białobrzegi

Dodaj komentarz