Dwa awanse w pucharowych rozgrywkach

Udana była środa dla dwóch polonijnych drużyn, występujących w warszawskiej fazie Pucharu Polski. Awans wywalczył zarówno zespół u-17, który pokonał 2:0 LKS Chlebnia, a także Polonia II Warszawa, która wyeliminowała Sokół Serock.

29.09.2021, Warszawa
MKS Polonia Warszawa (u-17) – LKS Chlebnia 2:0 (0:0)
bramki: Jan Ziółkowski, Tymon Kłosowicz

Miłą niespodziankę sprawił zespół u-17 Polonii Warszawa. Podopieczni Michała Libicha wyeliminowali lidera ligi okręgowej – LKS Chlebnia, który jako pierwszy pokonał w lidze seniorów MKS-u.

***

Spotkanie z ostatnią drużyną ligi zaczęło się identycznie, jak poprzedni pucharowy mecz Polonii II, czyli od bardzo szybkiej straty bramki. Rywale wyszli na prowadzenie już 1 minucie gry. Na szczęście w 10 minucie udało się „Czarnym Koszulom” wyrównać, a krótko przed przerwą był już 2:1 dla Polonii. Bartosz Grzybowski mocno dośrodkował z rzutu wolnego, nikt nie przeciął piłki i ta wpadła do sieci. Druga połowa rozpoczęła się idealnie, w 47 minucie po bardzo ładnej akcji prawą stronę prowadzenie podwyższył Kacper Koterwas. Niestety minutę później poloniści pogubili się w obronie i przewaga znów wynosiła tylko jedną bramkę. Na szczęści rywal na więcej nie było już stać, a w doliczonym czasie  po rzucie karnym awans przypieczętował Filip Kapela. Emocje mocno udzieliły się  piłkarzom – Sokół spotkanie kończył w 9 (czerwona kartka w 82 i 90 minucie), a poloniści obejrzeli 7 żółtych kartek.

Polonia II Warszawa – Sokół Serock 4:2 (2:1)
bramki: Igor Wysocki 10, Bartosz Grzybowski 39, Kacper Koterwas 47, Filip Kapela 90

Polonia II: Jan Balawejder – Wojciech Korcz Ż, Jakub Szyszkowski (50. Jakub Olesiński), Filip Kapela Ż – Kacper Koterwas Ż, Mateusz Lipiak (80. Kacper Żakowski Ż), Dawid Keller (85. Jan Parafianowicz), Igor Wysocki Ż, Wojciech Chojczak – Bartosz Grzybowski Ż, Olaf Bartkiewicz Ż (89. Krystian Pękul)