Podsumowanie weekendu w CLJ (11.09-12.09)

Na taki weekend w CLJ czekaliśmy. Wreszcie w jednej kolejce wygrały wszystkie zespoły MKS-u, występujące w rozgrywkach w CLJ. I to w jakim stylu! Trzy polonijne drużyny zdobyły łącznie 19 bramek, tracąc tylko 3.

CLJ u-18: Polonia Warszawa – Wisła Kraków 5:1 (2:1)

Twierdza Sahara nadal ma się dobrze. W ten weekend Polonia u siebie rozbiła kolejną topową akademię. Tym razem wyższość „Czarnych Koszul” musiała uznać Wisła Kraków. Polonia rozpoczęła w swoim stylu, prowadząc już w 5 minucie. Co prawda do przerwy zespół Adama Chmielewskiego wygrywał tylko jedną bramką, ale w drugiej połowie poloniści dołożyli 3 trafienia. Świetny mecz rozegrał Kacper Jakóbczyk, który zanotował dwa trafienia i asystę.

W najbliższej kolejce Polonia poszuka pierwszych wyjazdowych punktów w Rzeszowie. W niedzielę o 12:00 nasza drużyna zagra tam z miejscową Stalą. Rywal po 5 kolejkach ma 1 pkt. mniej.

***

CLJ u-17: Polonia Warszawa – Stomil Olsztyn 6:1 (3:1)

Tak, jak można było spodziewać się, poloniści nie mieli większych problemów z pokonaniem Stomilu Olsztyn, który do meczu przystępował z zerowym dorobkiem punktowym. Jako pierwszy bramkę jednak niespodziewanie zdobył Stomil, potem jednak do siatki trafiali już tylko nasi zawodnicy.

W następnym meczu będzie znacznie trudniej. Polonia w sobotę o 12:30 zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Rywal po 4 kolejkach ma 7 pkt. na koncie, tyle co Polonia. W ostatniej kolejce Widzew niespodziewanie zremisował z Ząbkovią, dla której był to pierwszy nieprzegrany mecz.

***

CLJ u-15: Polonia Warszawa – Kosa Konstancin 8:1 (3:1)

Swoje zrobił także najmłodszy zespół. Podopieczni Michała Maliszewskiego wysoko pokonali Kosę Konstancin, która po 3 kolejkach miała na koncie 3 porażki. W meczu zdobyte zostały dwa hat-tricki. Ich autorami zostali Dawid Radomski Maciej Szmydt.

Teraz przed polonistami bardzo ciężki wyjazd. „Czarne Koszule” w niedzielę o 13:00 zagrają z Legią Warszawa. Lokalny rywal ma na koncie punkt więcej.

Źródło: własne/laczynaspilka.pl