Zapowiedź: KS Kutno – Polonia Warszawa

Do Kutna Polonia jedzie w całkiem dobrych nastrojach. Nasz zespół wygrał dwa ostatnie spotkania, nie tracąc bramki i zajmuje drugie miejsce. Rywal jednak też ma powody do zadowolenia. W ostatniej kolejce KS Kutno pokonało Unię Skierniewice,  a wcześniej Wissę Szczuczyn.

Historia:

KS Kutno to zdecydowanie najmłodszy klub w lidze. Został założony w 2014 r. Zastąpił inny kutnowski klub – MKS, który upadł ze względu na zadłużenie. KS Kutno przygodę z ligową piłką zaczął od A-klasy. Dwa pierwsze sezony przyniosły dwa awanse. Marsz kutnowskiego klubu zatrzymał się w IV lidze. Awans do III ligi udało się wywalczyć dopiero w 4 sezonie gry na 5 poziomie rozgrywek. W zeszłym sezonie beniaminek poradził sobie bardzo dobrze, zajmując 9 miejsce.

O meczu:

Latem w Kutnie doszło do prawdziwej rewolucji. Po bardzo udanym sezonie w wykonaniu beniaminka wielu graczy dostało znacznie lepsze oferty, z których skorzystało. Z klubu odeszło ponad 15 piłkarzy. Do tego niektórzy zawodnicy latem zmagali się z urazami. W obliczu takich problemów nie mogło dziwić, że jako cel trener Dominik Tomczak stawiał utrzymanie w lidze. Jak mówił szkoleniowiec w wywiadzie dla portalu panoramakutna.pl, zależy mu na tym, aby jego zespół nie był czerwoną latarnią ligi. Trener przyznawał, że KS Kutno z powodów finansowych nie jest w stanie włączyć się w walkę o awans.

Pomimo ograniczonego budżetu, latem udało się do klubu ściągnąć kilku graczy z doświadczeniem w III lidze. Kibice Polonii mogą na pewno kojarzyć Adama Patorę, który w czasach rywalizacji naszej drużyny z ŁKS-em w III lidze był czołowym napastnikiem łódzkiego zespołu i całej ligi. Patora w sezonie 2015/2016 zdobył 20 bramek, co zaowocowało transferem do I ligi. Kariera nie potoczyła się jednak tak, jakby tego chciał zawodnik i ostatnie sezony spędził on w Warcie Sieradz. Powrót do III ligi jest jednak dla Patory udany – w 7 meczach strzelił 3 gole. Zwrócić uwagę trzeba też na Piotra Kasperkiewicza – weterana w środku pola. 33-letni zawodnik od kilku sezonów gra regularnie w III lidze, a wcześniej zaliczył ponad 100 spotkań w I lidze. Gracz imponuje warunkami fizycznymi – 1,94m i gra bardzo bezpośrednio, od kilku lat regularnie łapie ok. 10 żółtych kartek na sezon. Bardzo doświadczony jest także 30 letni bramkarz – Patryk Wolański. Golkiper może pochwalić się 93 spotkaniami w łódzkim Widzewie.

Czego można spodziewać się po rywalach? Trener gospodarzy w zeszłorocznym wywiadzie dla portalu igol.pl wskazywał, że jednym z kluczowych czynników przy doborze graczy jest ich waleczność i odpowiednie podejście do meczów. Szkoleniowiec chce mieć grupę ludzi, która pójdzie za sobą w ogień. W ten sposób udało się pokonać w ostatniej kolejce, imponującą formą Unię Skierniewice. Co prawda aż 7 graczy KS-u obejrzało żółte kartki, ale 3 punkty pojechały do Kutna. To, jak groźną drużyną potrafi być gospodarz sobotniego meczu, można było też zobaczyć w spotkaniu z Legionovią. KS Kutno na wyjeździe pierwsze objęło prowadzenie i przegrało mecz po dużym błędzie bramkarza w 85 minucie.

Trzeba nastawić się w sobotę na bardzo ciężkie spotkanie. Kluczem będzie odpowiednie podejście naszych graczy do spotkania. Rywal po 3 wyjazdach z rzędu, zrobi wszystko, aby udanie powrócić na własne boisko i udowodnić, że wygrana z Polonią w zeszłym sezonie nie była przypadkiem. Piłkarsko nasz zespół z dużym prawdopodobieństwem jest znacznie lepszy,  ale KS Kutno już w tym sezonie pokazywało, że walecznością można wiele nadrobić, a tacy zawodnicy jak Patora, na pewno będą potrafić wykorzystać błędy polonistów.

5 ostatnich meczów KS-u Kutno w lidze (najwyżej ostatni mecz):

  • 2:1 z Unią Skierniewice (W)
  • 2:1 z Wissą Szczuczyn (W)
  • 1:2 z Legionovią Legionowo (W)
  • 0:0 z GKS-em Wikielec (D)
  • 1:3 z ŁKS-em Łódź (W)

Nie zagrają

  • Damian Mosiejko, Jakub Wyszkowski, Marcin Pieńkowski – kontuzja

Spotkanie nie będzie prawdopodobnie transmitowane, ale planujemy tekstową relację live.


Polonia II

Wydaje się, że wreszcie rozruszała się Polonia II. Nasza drużyna w środę wygrała 3 spotkanie z rzędu (dwa pucharowe i jedno ligowe). W sobotę dobra okazja, aby pokazać, że forma faktycznie została ustabilizowana. Nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Bugiem Wyszków. Rywal co prawda nie gra już tak dobrze, jak w zeszłym sezonie, gdy walczył o awans, ale 6 pkt. w 4 spotkaniach pozwala zajmować Bugowi 7 miejsce. Nasza drużyna traci 2 pkt. i ma jedno spotkanie mniej rozegrane. Jeśli Polonia II myśli o walce o awans, nie może już tracić punktów. Początek spotkania w sobotę o 13:00.

MKS Polonia

Seniorzy MKS-u na razie są nie do zatrzymania, poloniści wgrali wszystkie spotkania. Mimo to, nasz zespół zajmuje dopiero 3 miejsce, bo komplet punktów ma też LKS Chlebnia i Laura Chylica, które mogą pochwalić się lepszym bilansem bramkowym. W sobotę czeka nas prawdziwy hit ligi okręgowej, bo właśnie z liderem z Chlebni zmierzą się „Czarne Koszule”. Początek spotkania o 11:00.

MKS Polonia (kobiety)

Po dwóch wygranych polonistki zajmują pierwsze miejsce, ale w najbliższej kolejce zapowiada się cięższe spotkanie. Nasza drużyna zagra na wyjeździe ze Żbikiem Nasielsk. Rywalki po dwóch spotkaniach też mają dwie wgrane. Początek wyjazdowego spotkania o 11:00 w sobotę.

MKS – Centralna Liga Juniorów

Biorąc pod uwagę, że wszystkie wspominane wyżej mecze rozgrywane są na wyjazdach, dobrą propozycją na sobotę jest wizyta na Saharze, na której rozegrane zostaną 3 spotkania CLJ:

  • MKS Polonia – Kosa Konstancin, 12:00 (CLJ u-15)
  • MKS Polonia – Stomil Olsztyn, 14:30 (CLJ u-17)
  • MKS Polonia – Wisła Kraków, 17:00 (CLJ u-18)
Źródło: własne/kskutno.pl/panoramakutna.pl/90minut.pl/igol.pl

Author: muchomor

2 thoughts on “Zapowiedź: KS Kutno – Polonia Warszawa

Dodaj komentarz