Podsumowanie weekendu w CLJ (04-05.09)

Nie był to za bardzo udany weekend dla drużyn MKS-u, występujących w Centralnej Lidze Juniorów. Co prawda przełamał się zespół u-17, wygrywając pierwsze spotkanie w sezonie, ale przegrała Polonia u-18 i u-15.

Jakub Grzegorzewski

CLJ u-18: Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa 3:1 (1:1)

Po efektownej wygranej nad Legią Warszawa zespół u-18 rozbudził duże nadzieje. Niestety drugi wyjazd przyniósł drugą porażkę. Poloniści musieli uznać wyższość Jagielloni Białystok, lidera CLJ. Spotkanie rozpoczęło się jednak bardzo dobrze. W 25 minucie Mateusz Majbański wygrał przebitkę i płaskim strzałem sprzed pola karnego zdobył bramkę. Niestety gospodarze jeszcze przed przerwą wyrównali po rzucie karnym. Co prawda Jakub Grzegorzewski obronił jedenastkę, ale przy dobitce zdołał już tylko musnąć piłkę ręką. W drugiej połowie Jagiellonia dołożyła jeszcze dwa gole. Katem Polonii okazał się Jakub Lutostański, który zdobył wszystkie bramki dla gospodarzy, trzecie trafienie bezpośrednio z rzutu karnego. Nasz zespół nie wyglądał źle, ale w akcjach ofensywnych był bardzo niedokładny. Polonii nie pomógł też terminarz, w weekend nie grała Jagiellonia II, więc w CLJ u-18 mogli zagrać zawodnicy z występami w piłce seniorskiej.

W najbliższej kolejce kolejne ciężkie starcie. W sobotę o 17:00 nasza drużyna zagra na własnym boisku z Wisłą Kraków. Choć akademia rywali zbiera dobre opinie, rywal na razie radzi sobie przeciętnie. Przeciwnicy, tak jak Polonia, zdobyli 6 pkt. w 4 meczach. Spotkanie ma zatem duże znaczenie dla układu tabeli.

CLJ u-17: Ząbkovia Ząbki – Polonia Warszawa 1:5 (0:4)

Przełamał się zespół u-17. Poloniści zgodnie z oczekiwaniami bez problemu poradzili sobie z Ząbkovią Ząbki. Mecz był właściwie zamknięty już po 30 minutach, gdy Polonia prowadziła 4:0. Dwa gole zdobył Filip Koper, ale nie mógł być do końca zadowolony z tego spotkania, w 43 minucie obejrzał drugą żółtą kartkę i zakończył udział w meczu. Gra w osłabieniu nie spowodowała większych problemów, w 50 minucie „Czarne Koszule” zdobyły 5 bramkę. Co prawda rywale chwilę później odpowiedzieli, ale na więcej już ich nie było stać.

W sobotę o 14:30 „Czarne Koszule” na Saharze zmierzą się ze Stomilem Olsztyn. Rywal ma na razie 0 pkt., więc trzeba liczyć na drugą wygraną naszej ekipy.

CLJ u-15: AP Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa  2:1 (1:0)

O pewnej niespodziance można mówić w CLJ u-15. Po wysokiej wygranej nad AKS-em SMS Łódź można było liczyć na zwycięstwo naszej drużyny nad młodszym rocznikiem Jagielloni, który po 2 kolejkach miał 0 pkt. Niestety w sobotę Białystok nie był gościnny dla „Czarnych Koszul”.

W sobotę o 12:00 Polonia u siebie zmierzy się z MUKS-em Kosa Konstancin. Przeciwnicy spisują się na razie bardzo słabo – przegrali wysoko 3 pierwsze spotkanie. Przed młodymi polonistami zatem dobra okazja na przełamanie.

Źródło: własne/laczynaspilka.pl