Podsumowanie weekendu w CLJ (28-29.08)

Wydarzeniem tego weekendu w piłce juniorskiej były derby w CLJ u-18. W tym meczu poloniści spisali się znakomicie, pokonując na własnym boisku w pełni zasłużenie Legię 5:0. Podobną wygraną odnotował zespół u-15. Niespodziewanie przegrał jednak drużyna u-17.

CLJ u-18: Polonia Warszawa – Legia Warszawa 5:0 (3:0)

Wspaniały to był mecz. Poloniści od samego początku ruszyli na legionistów, stawiając na bardzo wysoki pressing. Dzięki temu już w pierwszych minutach poloniści mieli doskonałe okazje. Niestety najpierw nieudanie głową lobował Kacper Śmiglewski, a potem z dystansu nieznacznie pomylił się Kacper Włoch. W 16 minucie było jednak już 1:0. Piłkę odebrał niezmordowany tego dnia Jan Piasek, odegrał dobrze do Śmieglewskiego, który w sytuacji sam na sam ładnym technicznym uderzeniem pokonał bramkarza. Kilka minut później obudzili się rywale, ale strzał z ostrego kąta dobrze obronił Jakub Grzegorzewski. W 36 minucie Polonia podwyższyła prowadzenie. Ponownie asystował Piasek, tym razem wypatrzył Kacpra Jakóbczyka, który zwiódł rywala i pokonał bramkarza. Chwilę później było 3:0. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego (faulowany był Piasek) głową piłkę do bramki skierował Radosław Borowski. Legia zagroziła w pierwszej połowie jeszcze tylko raz, ale znów na miejscu był Grzegorzewski. W 2 połowie Polonia dążyła do kolejnych bramek i w 55 minucie dopięła swego. Po rzucie wolnym (faulowany znów Piasek) tym razem bramkę ładnym uderzeniem głową zdobył Włoch. Tak, jak i przy 3 golu, świetnie ze stałego fragmentu dośrodkował Bartosz Biedrzycki. W 74 Polonia prowadziła już 5 bramkami. Długie podanie otrzymał Piasek, zwiódł rywal i strzałem od słupka pokonał golkipera. Wygrana mogła być nawet wyższa, ale w kilku sytuacjach świetnie interweniował bramkarz gości albo naszym graczom brakło zimnej głowy. Legia nie potrafiła właściwie w ogóle zagrozić bramce „Czarnych Koszul”. Rywale w 2 części mieli jedną świetną okazję, ale znów górą był Grzegorzewski. Dobrym symbolem tego meczu może być akcja z 81 minuty. Polonia, prowadząc 5:0, wypracowała świetną okazję bramkową po odebraniu piłki obrońcy, dzięki wślizgowi napastnika „Czarnych Koszul” Eryka Kudokasa. Poloniści do ostatniej minuty dążyli do kolejnych goli, nie dając chwili wytchnienia rywalom.

W najbliższej kolejce przed polonistami bardzo ciężkie spotkanie. „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z Jagiellonią Białystok – liderem CLJ. Pierwszy wyjazd dla naszej drużyny zakończył się fatalnie. Polonia przegrała 1:7 z Lechem Poznań. Spotkanie z zespołem z Białegostoku będzie najprawdopodobniej transmitowane. Początek w sobotę o 12:00.

***

CLJ u-17: Polonia Warszawa – AP Jagiellonia Białystok 1:2 (0:0)

Po remisie na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, można było liczyć, że na własnym boisku poloniści pokonają AP Jagiellonię Białystok (młodszy rocznik). Niestety od początku spotkanie nie najlepiej układało się dla „Czarnych Koszul”, poloniści mieli problem z rozgrywaniem. Niemniej i tak udawało się tworzyć dobre okazje, ale poloniści byli bardzo nieskuteczni. Zdobyć bramkę udało się dopiero po karnym w 59 minucie. Niestety radość nie trwała długo. 2 minuty później po dalekim wybiciu przepchnąć dał się nasz obrońca i w sytuacji sam rywal się nie pomylił. 77 minuta przyniosła kolejne niepewne zachowanie polonijnej defensywy i AP Jagiellonia wyszła na prowadzenie po strzale z dość daleka. Niestety nasz zespół nie był już w stanie odpowiedzieć.

W sobotę dobra okazja na pierwszą wygraną. Polonia o 14:00 na wyjeździe zagra z Ząbkovią, która po 2 kolejkach ma 0 pkt.

CLJ u-15: Polonia Warszawa – AKS SMS Łódź 5:1 (3:1)

Bardzo dobrze zaprezentował się natomiast zespół u-15. Nasza drużyna była zdecydowanie lepsza, co odzwierciedlił wynik spotkania.

W najbliższej kolejce w sobotę Polonia zmierzy się na wyjeździe z AP Jagiellonią Białystok (rocznik młodszy), początek spotkania o 18:00. „Czarne Koszule” mogą pokusić się o 2 wygraną z rzędu. Rywal przegrał 2 pierwsze spotkanie i ma bilans bramkowy 2:10.

Author: muchomor

Dodaj komentarz